Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.7.2011 19:00 - 22:00

Socrates Sculpture Park - Kdo chce zabít Jessii?

České centrum New York zve na filmové promítání v parku Socrates Sculpture. Program představí filmovou lahůdku v podobě komiksového snímku Václava Vorlíčka Kdo chce zabít Jessii? z roku 1966.

SOCRATES SCULPTURE PARK – OUTDOOR CINEMA

Promítání filmu KDO CHCE ZABÍT JESSI?

Socrates Sculpture Park
32-01 Vernon Boulevard at Broadway, Long Island City (Queens), NY
Vstup zdarma

Každý rok se v Socrates Sculpture Park v Queens v New Yorku koná mezinárodní filmový festival. Již potřinácté budou každou středu v parku pod širým nebem promítány filmy z různých zemí, včetně České republiky. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat jídlo z dané země, které vždy nabízí některá z místních restaurací nebo si udělat svůj vlastní piknik v trávě. Filmové promítání je vždy spojeno s živým hudebním vystoupením.

Již podruhé bude ve spolupráci s Českým centrem New York představen také český film. V letošním ročníku bude promítnuta sci-fi komedie Kdo chce zabít Jessii?, kterou natočíl v roce 1966 režisér Václav Vorlíček a před filmem zahraje slovenský lidový soubor Pajtáši.

V loňském roce České centrum promítalo film Sedmikrásky, na který přišlo přes 1200 diváků.

Festival organizuje Socrates Sculpture Park ve spolupráci s Museum of the Moving Image a Rooftop Film

Více informací o OUTDOOR CINEMA 2011


KDO CHCE ZABÍT JESII?
Režie: Václav Vorlíček, 1966, 81 min.
v českém znění s anglickými titulky

Komiksy se sice u nás ani v osvícených 60. letech neuváděly, ale filmaři aspoň měli povoleno je parodovat. A diváci se skvěle bavili, i když původní předlohy neznali. Podnikavé paní docentce, jejímu muži (a posléze i krávě průzkumnici) se totiž zhmotní sny a jejich hrdinové vstoupí do našeho běžného světa. Samozřejmě tu tropí jednu neplechu za druhou, zejména průzračně záporný ničema jménem ničí vše, co mu stojí v cestě. Dobře napsaná i režírovaná komedie s výtečnými hereckými výkony, které dokazují, že pro dosažení komického efektu není třeba se pitvořit.

Místo konání:

32-01 Vernon Boulevard, Long Island City

Datum:

13.7.2011 19:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala