Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.5.2016 19:00

Lucie Vítková - Interference

Světová premiéra české skladatelky Lucie Vítkové pro americký ansámbl Interference.


Koncert Washingtonského hudebního tělesa Interference, zaměřujícího se na novou hudbu a nová media, zahraje ve světové premiéře kompozici  české hudební skladatelky Lucie Vítkové s názvem Optional. Tuto skladbu připravuje Lucie Vítková na tvůrčí residenci v New Yorku speciálně pro Interference amsámbl. Hlavní kompoziční princip v této skladbě je volitelnost, která vychází z nepovinného partu akordeonu. Volitelnost ovlivňuje jednotlivé události ve skladbě a její celkový vývoj. Hráči si mohou vybrat, který hudební materiál by chtěly hrát v určeném čase ve skladbě.

Během večera zazní i další skladby současné nové hudby 21.století, převážně skladatele a zároveň hudebního leadera skupiny Steava Antosca.

Lucie Vítková se představí americkému publiku též ve vlastním interaktivním workshopu, kde se zaměří se na praktické předvedení kompozičních principů v interakci s návštěvníky. Během workshopu budou provedeny její textové a grafické partitury. Workshop proběhně v České Národní budově na Manhattanu 19. května.

 Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

26.5.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala