Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.6.2015 19:00

ÚTERNÍ FILMOVÝ KLUB: Magický hlas rebelky

Dokumentární snímek o legendární české zpěvačce a disidentce Martě Kubišové, který na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech (KVIFF) získal cenu diváků. Režie Olga Sommerová, ČR, 2014, 90 min, anglické titulky.

 

Dokumentární snímek o české zpěvačce a disidentce Martě Kubišové. V druhé polovině 60. let, v době probíhajícího Pražského jara, byla Marta Kubišová na vrcholu své slávy. Film Olgy Sommerové sleduje její kariéru a životní cestu – od skromných začátků, přes sovětskou okupaci, následnou normalizaci až po její comeback po Sametové revoluci.

TRAILER

Marta Kubišová a její „Modlitba pro Martu“ se během roku 1968 stala symbolem národního odporu proti sovětské okupaci. Sověti se však zpěvaččiny popularity obávali, a proto jí zakázali veřejně vystupovat. Ačkoliv její tehdejší manžel emigroval, ona v Československu zůstala, stala se ikonou protivládní kultury a také mluvčí Charty 77. Během událostí Sametové revoluce se Marta Kubišová opět objevila na veřejnosti a po roce 1989 začala opět koncertovat. Zpívá dodnes. 

V dokumentu hovoří mnoho jejích kolegů a jeden z nejsilnějších momentů dokumentu nastává ve chvíli, kdy je ve snímku rozhovor s Václavem Havlem, se kterým právě díky Chartě 77 spolupracovala.


VSTUP VOLNÝ.

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

25.6.2015 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala