Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.4.2018 17:00 - 19:00

Martin Kratochvíl /Tony Ackerman Duo

Přijďte si vychutnat hudbu legendárního dua Martin Kratochvíl/Tony Ackerman. V jejich jedinečném podání se tóny dvou akustických nástrojů, piana a kytary, mísí s množstvím světových hudebních stylů v kotli jazzové improvizace, která je ovlivněná zejména jejich znalostí jeden druhého.

RSVP

17:00 ve Velkém sále

Duo Martina Kratochvíla (piano) a Tonyho Ackermana (kytara) je základem české jazzové scény už více než 30 let.

Na počátku 70. let byl Martin Kratochvíl prvním hudebníkem, který za železnou oponou představil jazz-rock. Jeho fúzní skupina Jazz Q Praha dodnes přitahuje velké davy hudebních nadšenců. Stal se také prvním Čechem, který navštěvoval Berklee College of Music v Bostonu. Nyní dělí svůj čas mezi živou hudbu a nahrávací studio, procházku po Himalájích a filmování svých dobrodružných cest.

Tony Ackerman se již jako teenager v 60. letech ponořil do všech amerických kytarových stylů - blues, ragtime, bluegrass a zdokonalil svou hru na kytaru několikaletým studiem klasické hudby. Přirozené tóny Tonyho hry na jeho sedmistrunnou kytaru se krásně snoubí se zvukem piana. Vedle dua a sólových představení působí Ackerman jako vedoucí hudebního oddělení na New York University v Praze.

Poprvé se Martin a Tony potkali během spontánního setkání v pražském klubu v roce 1985. Ackerman získal IREX stipendium a přicestoval do Československa, aby se zde zabýval studiem současné české hudby. Byla to “láska na první akord”.  O třicet let a tisíce koncertů později vás typický večer s Ackermanem a Kratochvílem zavede od osvěžujících originálních melodií a harmonií k výbušným a temperamentním rytmům – pro každého něco. Není snadné určit, který z nich je “sólový” hráč a kdo “doprovází”, kdy odložili noty a začali improvizovat. Jejich hudba vychází z mnoha světových hudebních kořenů a umí promlouvat k lidem všech věkových kategorií s různým hudebním vkusem. Společně už natočili devět alb a hráli na festivalech a koncertech po celé Evropě, v Izraeli a USA.

Koncert v Bohemian National Hall bude navazovat na jejich pětidenní pobyt na University of Nebrasca, kde se duo účastní konference Pražské jaro 50.

Akce je organizována ve spolupráci mezi Českým centrem NY a Generálním konzulátem České republiky v New Yorku.

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

8.4.2018 17:00 - 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala