Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.10.2013 19:00

Miřenka Čechova & Alliance for New Music-Theater

Miřenka Čechová a divadlo Alliance for New Music představí dvě nejznámější jednoaktové hry Václava Havla Vernisáž a Audience.

Dobrovolné vstupné $15

Miřenka Čechová, česká herečka, režisérka a tanečnice, se ve spolupráci s divadlem Alliance for New Music představí ve dvou nejslavnějších jednoaktovkách bývalého českého prezidenta, disidenta a dramatika Václava Havla. Čechová, která inscenaci zrežíruje, vystoupí v rámci festivalu Mutual Inspirations, který je pořádaný Velvyslanectvím České republiky v USA, a který jíž čtvrtým rokem představuje americkému publiku osobnosti, které významně ovlivnily českou a zároveň i americkou společnost. Po Tomáši Garrigue Masarykovi, Antonínu Dvořákovi a Miloši Formanovi je rok 2013 věnován právě prvnímu prezidentovi samostatné české republiky Václavu Havlovi.

Jednoaktovky Vernisáž a Audience jsou hry napsané v roce 1975 spadající do žánru absurdního dramatu. Obě hry vycházejí z Havlových osobních zkušeností a nastavují kritické zrcadlo době sedmdesátých let v bývalém Československu a zobrazují tak neduhy tehdejší normalizační společnosti, jak je vnímal Havel, ať už jde o snobství, povrchnost a prázdnotu z Vernisáže, či pokřivené charaktery a prospěchářství z Audience.

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

1.10.2013 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala