Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.5.2012 - 13.5.2012

New Czech Films U. S. Tour 2012

Od 9. května 2012 do začátku července poběží v osmi amerických kinech putovní přehlídka českých filmů New Czech Films US_Tour 2012.

New Czech Films US_Tour_2012

Odstartuje v  Brooklyn Academy of Music (BAM) v New Yorku, kde se přehlídka koná každoročně již 12 let ve spolupráci BAMcinématek a Českého centra New York. „Jsme moc rádi, že nové české filmy můžeme v New Yorku prezentovat právě v Brooklyn Academy of Music, která je velmi živou a vyhledávanou kulturní institucí. České centrum New York zde za celou dobu trvání festivalu uvedlo již téměř stovku snímků současné české filmové produkce“, uvádí ředitelka Českého centra New York, Pavla Niklová.

Letos poprvé bude tedy uvedení českých filmů následně pokračovat do Los Angeles, Salt Lake City, San Francisca, Chicaga, Portlandu, Washingtonu a Seattlu. Promítány budou nejnovější české filmy jako Alois Nebel, Čtyři slunce, Rodina je základ státu, Odcházení, Nesvatbov, Občanský průkaz a Pouta. Turné se osobně zúčastní a své filmy divákům představí režiséři Radim Špaček, Tomáš Luňák a Bohdan Sláma.

Všechny filmy budou uvedeny v originále s anglickými titulky. Pro každé město je připravena speciální pohlednice s konkrétním programem, nicméně všechny materiály mají společnou vizuální podobu.

Turné přehlídky pořádá České filmové centrum a kurátorem je Irena Kovářová, která na projektu pracuje již od jeho spuštění v roce 2000 v New Yorku. Spoluorganizátory jsou České centrum New York, Generální konzulát České republiky v Los Angeles, který zaštítil uvedení přehlídky v pěti městech na západním pobřeží U.S., Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, Generální konzulát ČR v Chicagu, místní honorární konzulové v Salt Lake City, San Franciscu, Seattlu a Portlandu a v neposlední řadě pořádající kina v jednotlivých městech.

Místo konání:

BAM, 30 Lafayette Avenue, Brooklyn, New York

Datum:

Od: 9.5.2012
Do: 13.5.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala