Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.1.2011 18:30 - 24.2.2011 18:00

NY/PRAGUE 6

„NY/Prague 6“ je skupinová výstava připravená pro galerii FUTURA a České centrum v New Yorku. Vernisáž: Čtvrtek, 13. ledna, 18:30-19:30 hodin. Výstava je otevřena do 24.února.

„NY/Prague 6“ je skupinová výstava připravená pro galerii FUTURA a České centrum v New Yorku. Tato výstava je kurátorským počinem Omara Lopeze-Chahouda a představuje nový pohled na umělce jak z Prahy tak z New Yorku. Šest new yorských umělců se během letních měsíců zúčastnilo umělecké rezidence na zámku Třebešice, kde na základě dialogu s historií a architekturou zámku vytvořili site-specifické projekty. Všechna díla vznikla až během rezidenčního pobytu a umožní tak divákovi nahlédnout do procesu, který začíná výchozím konceptem a končí faktickou realizací díla.
Galerie FUTURA v Praze zahájila svůj podzimní výstavní program pro rok 2010 právě touto výstavou doplněnou o doprovodný video program new yorských umělců.

Tato umělecká residence/výstava umožní další dialog mezi umělci z New Yorku, místní komunitou a scénou současného umění.

NYC:
Robert Melee
David Scanavin
Katie Holten
Xaviera Simmons
Brendan Fernandes
Franklin Evans

PRAHA:
David Böhm
Jiří Franta
Ivars Gravlejs
Alena Kotzmannová
Eva Koťátková
Alice Nikitinová
Eugenio Percossi

Kurátor
Omar Lopez-Chahoud
získal magisterský titul na Yale University School of Art v New Havenu a na Královské Akademii v Londýně. Mezi výstavy, které jako nezávislý kurátor uspořádal patří:  “Never Never Land,” v Univerzitní Galerii na Florida Atlantic University; “Hash Brown Potatoes,” ve Smack Mellon v Brooklynu, New York ; a kurátorský projekt v souvislosti s “Crossing the Line,” v Queens Museum of Art v Queensu , New York . Je jedním ze zakladatelů The Brewster Project (2001-2002), programu pro vytvoření site specific instalací pro město Brewster ve státě New York. Rovněž byl kurátorem výstav v Cuchifritos a v Artists’ Space v NYC, a napsal eseje pro několik publikací včetně katalogu k výstavám Dynasty (2006) a Rewind/ R eCast/ R eview (2005).  Lopez-Chahoud se zúčastnil kurátorských panelových diskuzí v Artists' Space; Art in General; P.S.1; a ve Whitney Museum of American Art v New York City.  Byl hostujícím kritikem na Art Omi v roce 2007.

Místo konání:

Datum:

Od: 13.1.2011 18:30
Do: 24.2.2011 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala