Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.4.2015 - 30.4.2015

OK Plan Architects

Výstava oslavující 15. výročí českého a cenami ověnčeného architektonického studia OK PLAN ARCHITECTS v Center for Architecture's Breakthrough Space probíhající od 2. do 30. dubna 2015.

OK PLAN ARCHITECTS

Architektonické studio OK PLAN ARCHITECTS založil 1999 architekt Luděk Rýzner a vyznačuje se tím, že reflektuje styl českého funkcionalismu z období dvacátých a třicátých let minulého století. Snaží se využívat typicky funkcionalistických prvků, jakými jsou například rovná střecha, bílé omítnutí zdí, pásová okna a volný půdorys, který umožňuje členění prostoru. Výstava představuje ukázky toho, jak funkcionalismus v naší vlasti přežil šedesátiletou éru socialismu a jak se znovu dostává do středu pozornosti díky práci mladých a začínajících architektů. Za dobu své 15leté existence si studio OK PLAN ARCHITECTS vydobylo pevnou pozici mezi architektonickými ateliéry v České republice.

Výstava s přívětkem 15 mapuje významné realizace ateliéru od doby svého založení, se zvláštním důrazem na stavby rodinných domů. Právě privátní klientela představuje nejširší skupinu investorů a stavebníků a tím, že vložila důvěru do rukou architekta a experimentů na poli použitých materiálů a neobvyklých konstrukcí, umožnila rozvoj ateliéru a realizaci mnoha zajímavých domů.
Za své stavby získal OKPLAN ARCHITECTS řadu ocenění odborných kritik v ČR, zejména pak obytné stavby jsou pravidelně publikovány v časopisech.

 

Luděk Rýzner si soustavně kvalitními výkony vybudoval renomé, které jej řadí mezi přední současné české architekty. Město Humpolec, v němž jeho studio OK PLAN ARCHITECTS od roku 1999 působí, se díky tomu dostalo na architektonickou mapu Česka. Všestranný architekt mu dělá dobrou službu: on sám už od začátku překračuje hranice regionu a s postupem času i země.

V souvislosti s touto knihou z roku 2014 tak vzniká i výstava, která se snaží představit ateliér a jeho tvorbu v New Yorku. Výstavu je možno chápat také jako doplněk výstavy PRAŽSKÝ FUNKCIONALISMUS/TRADICE A SOUČASNÉ OZVĚNY, která se zaměřila na světově uznávanou architekturu funkcionalismu a jako jednu z „ozvěn“ zvolila a představila i práci ateliéru OK PLAN.

Pro více informací navštivte www.okplan.cz

Kde:

Center for Architecture’s Breakthrough Space

536 LaGuardia Place

NYC

Výstavu si můžete prohlédnout až do 30. dubna a to v následující dny:

pondělí – pátek: 09.00 až 20.00

sobota: 11.00 - 17.00

Místo konání:

Center for Architecture’s Breakthrough Space, 536 LaGuardia Place, NYC

Datum:

Od: 2.4.2015
Do: 30.4.2015

Organizátor:

Center for Architecture


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala