Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.2.2018 19:00 - 21:00

POSEZENÍ: Remembering New York’s “Little Bohemia”

Neformální POSEZENÍ u stolu s vínem nebo pivem, která bude plná vzpomínek těch, co žijí v okolí Českého národního domu na Upper East Side už řadu let.
Někteří z řečníků jsou také aktivními členy Bohemian Benevolent and Literary Association (BBLA), která přispěla ke zbudování Českého národního domu v roce 1897.

POSEZENÍ bude moderovat Vít Hořejš, s krátkou přednáškou o historii komunity od Dr. Vlado Šimka.

V angličtině s českými písněmi.

Tato akce je součástí série připomínající 100. let výročí vzniku Československa v roce 1918 a připomíná přispění BBLA a New Yorských Čechů a Slováků.

RSVP: newyork@svu2000.org  

or Eventbrite Here

Free a otevřeno veřejnosti. Suggested donation $5.00

Organizováno Czechoslovak Society of Arts and Sciences (SVU) v New Yorku
Ve spolupráci s Consulates General of the Czech Republic and the Consulate General of the Slovak Republic v New Yorku .

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

20.2.2018 19:00 - 21:00

Organizátor:

Program

16.2.2018 19:30 - 21:00

"ANNA" Dusan Tynek Dance Theatre

Světová premiéra celovečerního tance inspirovaného Annou Kereninou - klasickou ruskou novelou - “ANNA”

" ANNA"  Dušan Týnek Taneční divadlo

Světová premiéra celovečerního tance inspirovaného Annou Kereninou - klasickou ruskou novelou  - “ANNA”

Nezmeškejte příležitost vidět tuto celovečerní senzaci, objevující romantický obrázek Tolstého novely Anna Karenina.

Stále se odehrávající krajina zvuku, světla a pohybu se formuje tak, aby vyprávěla nelineární příběh, který se podobá živému snu. ANNA vtáhne každého diváka do vlastního vztahu a to jak příběhem, tak i jeho postavami.

 Více informací zde

 Vstupenky zde

 K vidění: 16 - 17. února, 2018 v 19:30

 

 

Místo konání:

Gerald W Lynch Theater, 524 West 59th Street, New York, NY 10019

Datum:

16.2.2018 19:30 - 21:00

Organizátor:

Program

4.3.2018 14:00

MASS APPEAL, 1943

Autentická hra od Murry Sidlina

Autentická hra od Murry Sidlina
MASS APPEAL, 1943

Neděle, 4. března, 14:00
THE STUDIO THEATRE

REŽIE ROBERT KALFIN
Obsazení Irene Stockton, C.S.A.

Robert Kalfin je zakladatel newyorkského Chelsea Theatre Center a režíroval vice než 200 her, muzikálů a klasických her na Broadway, mimo Broadway v hlavních amerických regionálních divadlech v Evropě, na Středním východě až po Sibiř.

O hře

Mass Appeal, 1943 je hra koncipovaná a napsaná Murrym Sidlinem. Skládá se ze dvou scén s hudební mezihrou a děj se odehrává v koncentračním táboře Terezín v Československu. Vypráví dramatický příběh vězně a dirigenta Rafaela Schächtera, který před Židovskou radou starších v táboře ospravedlňuje vystupování s Verdiho Requiem společně s vězeňským sborem. Tato hra silně prezentuje morální i etické argumenty jak pro, tak proti a nakonec se ptá, proč by židovští vězni v koncentračním táboře pod brutální nacistickou kontrolou zpívali katolickou mši? Bez písemného záznamu o tom, co se skutečně stalo během setkání v roce 1943, Sidlin nastiňuje tyto argumenty společně se střety tehdejších osobností. Odtemňuje, jak obě strany proti sobě bojují, aby poukázal na to, co to znamená být Židem v nejtmavších dnech druhé světové války.

Více informací zde

 

Místo konání:
5506 Connecticut Avenue, NW, Suite 24, Washington, DC 20015
Datum:

4.3.2018 14:00

Organizátor:

Program

24.2.2018 21:00

Občan Havel

Brooklyn Public Library bude promítat film Občan HAVEL

Dokumentární film, Česká republika, 2017, 120 min.
Režie: Pavel Koutecký a Miroslav Janek

V českém jazyce s anglickými titulky

Poutavý autentický dokumentární portrét Václava Havla - disidentského dramatika, který se stal státníkem - prostřednictvím okamžiků z jeho soukromí. Film zachycuje období od roku 1992 před Havlovým zvolením do funkce prezidenta nově vzniklé České republiky, až po jeho porážku v roce 2003 a pozdější období, nabízí otevřený pohled na toto bouřlivé období a vývoj jeho myšlení a rozhodování, které definuje Havla. Po tragické smrti režiséra Pavla Kouteckého byl film dokončen jeho spolužákem Miroslavem Jankem.

Sobota 24. února v 9 hodin

Central Library, Dweck Center, Brooklyn
Uváděno jako součást festivalu 
LITFILM, A BPL Festival of Films About Writers

Místo konání:

Central Library, Dweck Center, Brooklyn

Datum:

24.2.2018 21:00

Organizátor:

Program

14.2.2018 19:00 - 2.3.2018

Na Sv. Valentýna s českými designéry

Nalaďte se na Valentýna s českou módou, dílnou tisku na látku a dokumentárním filmem o Manolu Blahnikovi


Středa 14. února 2018, 19:00 - 22:00 hodin

Přijďte strávit Sv. Valentýna na vernisáž módní expozice česko-australské demi-couture návrhářky Ivy Pfeiffer, v rámci zahájení výstavy se uskuteční workshop o dřevotisku a modrotisku s česko-americkou výtvarnicí Petrou Valentovou a shlédněte dokumentární film o proslulém módním navrháři Manolo Blahnikovi, který má české a španělské geny.

19 hodin v kině
Manolo: The Boy Who Made Shoes for Lizards (Režie: Michael Roberts, 89 minut, 2017)
RSVP

Dokumentární film o proslulém módním návrháři Manolo Blahnikovi, který je považován za nejlepšího špičkového návrháře obuvi 20. a 21. století. Toto je film pro každého, kdo někdy toužil po páru "Manolos".

Když Manolo vyrůstal na vzdálených Kanárských ostrovech, vyráběl boty z kůží ještěrek, které chytil na zahradě své rodiny. Po otevření svého prvního obchodu v Londýně v roce 1973 a s pomocí nadcházející éry módních velmocí jako Paříž a New York, má v současnosti Manolo obchody, oddělení obchodů a koncese ve více než 20 zemích. Udržuje si plnou kontrolu nad obchodem, stále vytváří každou obuv, dokonce sám vyřezává dřevěné formy.

Režisér a dlouholetý módní novinář Michael Roberts prezentuje tento nikdy dříve viděný pohled do světa pana Blahnika, který představuje "kdo je kdo" módního a zábavního průmyslu, včetně Anny Wintour, Rihanny, Palomy Picasso, Imana, Naomi Campbell, Ruperta Everetta, Karlie Kloss, Isaaca Mizrahi a Andrého Leona Tally.

20:30 hodin v galerii
TRANSLATION: Moving Between Cultures
RSVP 

Výstava kolekce Translations, účastnice newyorského fashion weeku 2017 Ivy Pfeiffer, byla na podzim loňského roku představena i na milánském fashion weeku a ve Washingtonu D.C. Kolekce inspirovaná jejím pobytem v Indii znázorňuje propojenost mezi  kulturami. V rámci zahájení výstavy se můžete ve středu 14. února zúčastnit wokshopu, kde Petra Valentová společně s návrhářkou názorně předvedou unikátní techniku blokového tisku, který si budete sami moci vyzkoušet.


Kvalita ruční práce, řemeslný um, originalita…Kolekce inspirovaná návrhářčinou nedávnou cestou do Indie, přenáší odvěké řemeslné a výtvarné postupy do současnosti a přidává jim eleganci a kreativitu. Designérka se navrací k tradičním technikám jako modrotisk nebo dřevotisk a představuje je v odlišném pojetí moderní doby.


Modrotisk a dřevotisk nenalezneme pouze v Indii, ale i v rodné zemi módní designérky, kde je technologie modrotisku zapsána na seznamu nehmotného světového kulturního dědictví organizace UNESCO.
Ručně vyrobené tkaniny, které se objevují v kolekci Translations, vytvořené pomocí techniky řemeslníků z indické oblasti Bagru, zdůrazňují, že každé setkání s jiným člověkem vyžaduje určitou formu překladu. Stejně tak jako překládáme jazyk v rámci dorozumění se po celém světě, návrhářka prostřednictvím designu a módy “překládá” rozdíly a tradice jednotlivých kultur.Přestože mladá designérka patří k těm, kdo vyznávají v módě přístup udržitelnosti, její modely jsou v tomto směru nezvykle elegantní a z velmi luxusních materiálů. Návrhářka chce, aby její modely byly natolik kvalitní a nadčasové, že se mohou předávat z generace na generaci. “Velikou satisfakcí je však pro mne také následování filozofie fair trade, udržitelnosti a transparentnosti mých zdrojů. Tedy vědět, odkud skutečně pochází. Kdo je vyrábí a za jakých podmínek. Nejraději používám velmi kvalitní eco friendly materiály. O to těžší je však je najít, nenechat se strhnout neetickou, hromadnou zahraniční produkcí, ale stále se držet své filozofie a ještě zůstat elegantní. To je moje výzva.” vysvětluje mlada módní návrhářka, která pracuje s látkami především z Indie, Itálie či Dálného východu.

V rámci zahájení výstavy se můžete ve středu 14. února zúčastnit wokshopu, kde Petra Valentová společně s návrhářkou názorně předvedou unikátní techniku blokového tisku, který si budete sami moci vyzkoušet. 

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 14.2.2018 19:00
Do: 2.3.2018

Organizátor:

České centrum

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendář