Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

ÚTERNÍ FILMOVÝ KLUB: Magický hlas rebelky

Dokumentární snímek o legendární české zpěvačce a disidentce Martě Kubišové, který na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech (KVIFF) získal cenu diváků. Režie Olga Sommerová, ČR, 2014, 90...

Šoa (The Good and the True)

Švandovo divadlo představí českou hru, která zaznamenává osudy dvou přeživších holocaustu – atleta Miloše Dobrého a herečku Hanu Pravda.

The Good and The True

Švandovo divadlo představí českou hru, která zaznamenává osudy dvou přeživších holocaustu – atleta Miloše Dobrého a herečku Hanu Pravda.

Nevina aneb Vražda v Příkré ulici

Detektivní příběh od významné spisovatelky, přeživší holocaustu, ukazuje dusnou atmosféru politického a osobního útisku v prvních dnech socialistického Československa.

ÚTERNÍ FILMOVÝ KLUB: Amadeus

Legendární film o geniálním skladateli Wolfgangu Amadeu Mozartovi. Film získal 8 Oscarů, včetně ocenění za nejlepší režii a film.

Totalitní režimy v Evropě

Putovní výstava věnovaná zemím, které byly pod nadvládou totalitních režimů.

ÚTERNÍ FILMOVÝ KLUB: Patton

Životopisný film o generálu George Pattonovi, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších vojevůdců 20. století. Film získal 8 Oscarů, mimo jiné i za nejlepší film. Režie: Franklin J. Schaffner,...

ČTVRTEČNÍ FÓRUM: Záhadný případ špiona Vladimíra Kazana-Komárka

Studená válka vyžadovala odvahu tajných agentů, kterým byl například Vladimír Kazan-Komárek. Přednášet bude profesor Igor Lukeš.

ŽIVÁ UMĚNÍ: Opera Toufar

Dokumentární opera o knězi Josefu Toufarovi, který byl umučen k smrti komunistickým režimem. Vystupuje soubor Národního divadla.

Zítra se bude

Opera vychází z dokumentů a citací, které byly zmíněny během neslavně proslulého procesu s Miladou Horákovou z roku 1950.

Toufar divadlo

Dokumentární opera o knězi Josefu Toufarovi, který byl umučen k smrti komunistickým režimem. Vystupuje soubor Národního divadla.

ÚTERNÍ FILMOVÝ KLUB: Fair Play

Mladá talentovaná sprinterka Anna (Judit Bárdos) je vybrána do národního atletického družstva a začíná trénovat, aby se kvalifikovala na olympijské hry.

ČTVRTEČNÍ FÓRUM: Paralely

Profesor Igor Lukeš z Bostonské univerzity pohovoří o znepokojujících paralelách mezi aktuální situací na Ukrajině a Československu na konci třicátých let, krátce před vypuknutím druhé světové války....

Umělec jako kritik

Malíř a ilustrátor Mark Podwal se ve své nové sérii zaměřuje na Wolfganga Amadea Mozarta a jeho opery.

ČTVRTEČNÍ FÓRUM: Československo 38-89

Vít Šisler z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy prezentuje vzdělávací video hru zaměřenou na teenagery.

ÚTERNÍ FILMOVÝ KLUB: Dobrý voják Švejk

Film je adaptací satirického románu Dobrý voják Švejk od Jaroslava Haška. Poté následuje diskuze s Martinem C. Putnou.

ČTVRTEČNÍ FÓRUM: Americká a ruská ikonografie

Profesor Martin C. Putna z Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, bude hovořit a diskutovat o tématech svých dvou knih.

Talea Ensemble

Talea Ensemble vystoupí s repertoárem Works For Ensemble, který složil skladatel rakouského původu Clemens Gadenstätter, v rámci třetí části výroční série “American Immersion”.

Thursday Forum: Libuše Jarcovjákova

Diskuse s fotografkou Libuší Jarcovjákovu.

Jiří Bartovanec: ENTROPY #119

Taneční vystoupení v rámci festivalu MOVING SOUNDS.

14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Kalendář