Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Karel Čapek´s R.U.R.

Uvedení Čapkovy divadelní hry R.U.R. v angličtině v St. Marks Theater v nastudování Al Dente Production, režie Kobun Kaluza.

Bohemian Fin-de-Siecle: New Czech Film

Akce se koná v rámci akce Czech Independence Day Celebrations.

Sweet Melancholy

Večer poezie a vzpomínání věnovaný stému výročí narození nositele Nobelovy ceny Jaroslava Seiferta.

Pasti, pasti, pastičky

Film režisérky Věry Chytilové z roku 1998.

A Trial in Prague

Film režisérky Zuzany Justman z roku 2000.

Jan Švankmajer Retrospective

Série filmů jana Švankmajera.

New York Home Textile Show

Mezinárodní veletrh.

Mezi zaslepenými blázny

Film je promítán v rámci akce České filmy o životě Židů v bývalém Československu, kterou uvádí YIVO Institute of Jewish Research.

Lucie Pribik - A Solo Exhibition

Výstava abstraktních děl.

Koncert české hudby

Koncert se koná v rámci akce Czech Independence Day Celebrations.

Ateliér Langhans : Galerie význačných osobností

Výstava se koná v rámci akce Czech Independence Day Celebrations.

Selected Affinities

Výstava obrazů Kateřiny Štenclové a kreseb a objektů Michala Škody.

Vesničko má středisková

Promítání českého filmu.

Program

14.2.2018 19:00 - 2.3.2018

Na Sv. Valentýna s českými designéry

Nalaďte se na Valentýna s českou módou, dílnou tisku na látku a dokumentárním filmem o Manolu Blahnikovi


Středa 14. února 2018, 19:00 - 22:00 hodin

Přijďte strávit Sv. Valentýna na vernisáž módní expozice česko-australské demi-couture návrhářky Ivy Pfeiffer, v rámci zahájení výstavy se uskuteční workshop o dřevotisku a modrotisku s česko-americkou výtvarnicí Petrou Valentovou a shlédněte dokumentární film o proslulém módním navrháři Manolo Blahnikovi, který má české a španělské geny.

19 hodin v kině
Manolo: The Boy Who Made Shoes for Lizards (Režie: Michael Roberts, 89 minut, 2017)
RSVP

Dokumentární film o proslulém módním návrháři Manolo Blahnikovi, který je považován za nejlepšího špičkového návrháře obuvi 20. a 21. století. Toto je film pro každého, kdo někdy toužil po páru "Manolos".

Když Manolo vyrůstal na vzdálených Kanárských ostrovech, vyráběl boty z kůží ještěrek, které chytil na zahradě své rodiny. Po otevření svého prvního obchodu v Londýně v roce 1973 a s pomocí nadcházející éry módních velmocí jako Paříž a New York, má v současnosti Manolo obchody, oddělení obchodů a koncese ve více než 20 zemích. Udržuje si plnou kontrolu nad obchodem, stále vytváří každou obuv, dokonce sám vyřezává dřevěné formy.

Režisér a dlouholetý módní novinář Michael Roberts prezentuje tento nikdy dříve viděný pohled do světa pana Blahnika, který představuje "kdo je kdo" módního a zábavního průmyslu, včetně Anny Wintour, Rihanny, Palomy Picasso, Imana, Naomi Campbell, Ruperta Everetta, Karlie Kloss, Isaaca Mizrahi a Andrého Leona Tally.

20:30 hodin v galerii
TRANSLATION: Moving Between Cultures
RSVP 

Výstava kolekce Translations, účastnice newyorského fashion weeku 2017 Ivy Pfeiffer, byla na podzim loňského roku představena i na milánském fashion weeku a ve Washingtonu D.C. Kolekce inspirovaná jejím pobytem v Indii znázorňuje propojenost mezi  kulturami. V rámci zahájení výstavy se můžete ve středu 14. února zúčastnit wokshopu, kde Petra Valentová společně s návrhářkou názorně předvedou unikátní techniku blokového tisku, který si budete sami moci vyzkoušet.


Kvalita ruční práce, řemeslný um, originalita…Kolekce inspirovaná návrhářčinou nedávnou cestou do Indie, přenáší odvěké řemeslné a výtvarné postupy do současnosti a přidává jim eleganci a kreativitu. Designérka se navrací k tradičním technikám jako modrotisk nebo dřevotisk a představuje je v odlišném pojetí moderní doby.


Modrotisk a dřevotisk nenalezneme pouze v Indii, ale i v rodné zemi módní designérky, kde je technologie modrotisku zapsána na seznamu nehmotného světového kulturního dědictví organizace UNESCO.
Ručně vyrobené tkaniny, které se objevují v kolekci Translations, vytvořené pomocí techniky řemeslníků z indické oblasti Bagru, zdůrazňují, že každé setkání s jiným člověkem vyžaduje určitou formu překladu. Stejně tak jako překládáme jazyk v rámci dorozumění se po celém světě, návrhářka prostřednictvím designu a módy “překládá” rozdíly a tradice jednotlivých kultur.Přestože mladá designérka patří k těm, kdo vyznávají v módě přístup udržitelnosti, její modely jsou v tomto směru nezvykle elegantní a z velmi luxusních materiálů. Návrhářka chce, aby její modely byly natolik kvalitní a nadčasové, že se mohou předávat z generace na generaci. “Velikou satisfakcí je však pro mne také následování filozofie fair trade, udržitelnosti a transparentnosti mých zdrojů. Tedy vědět, odkud skutečně pochází. Kdo je vyrábí a za jakých podmínek. Nejraději používám velmi kvalitní eco friendly materiály. O to těžší je však je najít, nenechat se strhnout neetickou, hromadnou zahraniční produkcí, ale stále se držet své filozofie a ještě zůstat elegantní. To je moje výzva.” vysvětluje mlada módní návrhářka, která pracuje s látkami především z Indie, Itálie či Dálného východu.

V rámci zahájení výstavy se můžete ve středu 14. února zúčastnit wokshopu, kde Petra Valentová společně s návrhářkou názorně předvedou unikátní techniku blokového tisku, který si budete sami moci vyzkoušet. 

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 14.2.2018 19:00
Do: 2.3.2018

Organizátor:

České centrum

90 91 92 93 94 95

Kalendář