Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.4.2012 18:00 - 21:00

Paper View 2012

Benefiční párty, výstava a tichá aukce uměleckých grafik na podporu programu neziskové organizace grafiků Manhattan Graphics Center and její spolupráce se Sdružením českých umělců grafiků Hollar v Praze.

V úterý, 17. dubna pořádá Manhattan Graphics Center ve spolupráci s Českým centrem New York a s podporou Bohemian Benevolent & Literary Association PAPER VIEW 2012 – benefiční párty a tichou aukci v historické budově Bohemian National Hall v New York City. Výtěžek z akce bude použit na podporu mise Manhattan Graphics Center a mezinárodní spolupráce s pražským Sdružením českých umělců grafiků Hollar.

V průběhu dvou dnů a během párty bude vystaveno více než 200 uměleckých grafik. Každý držitel vstupenky na párty si domů odnese grafiku nabo práci na papíře dle svého výběru. Při příchodu si každý držitel vstupenky vylosuje číslo, které určí pořadí, v jakém si v průběhu večera vybere grafiku. V průběhu párty budou čísla vyvolávána v řadě za sebou. Součástí párty je také tichá aukce děl uznávaných umělců.

Grafiky a práce na papíře vybrané pro tuto benefiční párty jsou dary umělců, galeristů a archívu Manhattan Graphics Center. Akce se účastní také čeští a česko-američtí umělci: Darja Čančíková, Zbyněk Hraba, Zdena Hušková, Pavel Charousek, Milli Janatková, Katerina Kyselica, Alena Laufrová a Pavel Piekar. Díla zahrnují širokou škálu grafických technik a představují tvůrčí různorodost, kterou lze zřídkakdy vidět v rámci jedné výstavy.

Pohoštění proběhne ve formě studeného bufetu, bude podáváno víno, pivo, zákusek i káva. Pohodovou atmosféru podtrhne živá hudba. Více informací získáte a vstupenky můžete zakoupit na webové stránce www.manhattangraphicscenter.org nebo na telefonním čísle 212-219-8783.

Prohlídka grafit před párty: pondělí 16.dubna, 10.00 – 17.00 hod.
Párty: úterý 17.dubna, 18.00 – 21.00 hod.
Bohemian National Hall
321 East 73rd Street, New York

Manhattan Graphics Center (MGC) je nezisková organizace provozující dílnu pro tvorbu v oblasti volné grafiky, která sdružuje vice než 200 členů.  MGC vytváří prostředí přístupné pro vzdělávání a praxi v oblasti umělecké grafiky. Vítani jsou umělci s různým stupněm znalosti řemesla umělecké grafiky. MGC nabízí členství a přístup do dílny všem umělcům za účelem kurzů či použití dílny pro vlastní práci. V roce 2011 MGC přestěhovalo dílnu do střední části Manhattanu, spolu se třemi lisy pro hlubotisk, třemi pro litografii, pracovním prostorem pro sítotisk, tisk z hloubky, litografii, černou komorou a galerii. Členství v MGC opravňuje k výstavě, zahrnutí do archívu MGC pro výběr přizvanými kurátory a účast v portfoliích a na výstavních projektech MGC.

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

17.4.2012 18:00 - 21:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala