Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.10.2017 19:00 - 17.11.2017

Výstava Sametová revoluce ve fotografiích Pavla Štechy

Výstava Sametová revoluce ve fotografiích Pavla Štechy při příležitosti nedožitých narozenin Václava Havla a výročí sametové revoluce v Praze.

 

Galerie prezentuje osobnost Václava Havla, prvního prezidenta České republiky a předního disidentského hlasu za sametové revoluce, a euforii Čechů během sametové revoluce v Praze. Fotografie poskytlo International Center for Photography.

Výstava potrvá od 5. října do 17. listopadu 2017.

Listopad a prosinec 1989 byly pro Československo nezapomenutelnou dobou. 17. listopadu ji zahájila studentská demonstrace, proti které nastoupila policie vybavená štíty a obušky. Tento pokojný protest nabyl jiného rozměru, když se spojili lidé napříč společností – studenti, disidenti, umělci, církev a obyvatelé menších měst a venkova. V okamžiku, kdy se ke generální stávce přihlásili zaměstnanci velkých státních podniků, vládnoucí straně začalo být jasné, že jde do tuhého. Začala jednání, očekávání byla napjatá, ale naštěstí zvítězil zdravý rozum a bylo dosaženo domluvy.

Češi a Slováci svými klíči odzvonili opresivnímu komunistickému režimu, který jim sebral čtyřicet let života. Rok 1989 byl dobou velkých nadějí, nadšení a optimismu, lidé slavili s euforií, úlevou a pocitem zadostiučinění. Fotografie Pavla Štechy nám tyto příběhy připomínají s velkou autentičností a přesvědčivostí. Vybízejí nás k zamyšlení nad slavnými dny revoluce a sebereflexi o tom, kolik nás ještě čeká práce a úsilí, abychom se přiblížili k ideálům, které nás vedly k sametové revoluci. ~Pavla Niklová, výkonná ředitelka Vaclav Havel Library FoundationFoto: Pavel Štecha

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 5.10.2017 19:00
Do: 17.11.2017

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala