Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.3.2010 0:00 - 0:00

Permoník

Koncert dětského pěveckého sboru Permoník. Koncertní sbor Permoník vznikl v roce 1966 v hornickém městě Karviná v České republice jako sbor základní školy. Dnes je sborem Hudební školy Bedřicha Smetany. Jméno Permoník je jméno dobrého ducha horníků a pro Karvinsko, kraj krásné i když drsné podoby, je to symbol lidského přátelství i vzájemné pomoci.

Dětský pěvecký sbor Permoník

Středa, 31.3., 19 hodin
České centrum New York

Koncert pěveckého sboru.
Více informací na www.permonik.com

Vstup zdarma.

Sbor se snaží přinášet posluchačům doma i v zahraničí radost ze zpěvu a dobrou pohodu. Jeho excelentní výkony oceňují posluchači po celé Evropě, Číně, Hong Kongu, Japonsku, Koreji, Rusku a také v USA.

 

Sbor se také zúčastnil řady mezinárodních soutěží, kde zvítězil nebo získal vysoká ocenění (Llangollen a Carmarten Wales, Tokyo, Busan Jižní Korea, Petrohrad Rusko, Varšava Polsko a řada dalších). Byl také hostem významných hudebních akcí, jako např. Světového harfového kongresu, organizace ISME, festivalu Pražské jaro, evropského festivalu koled v Národní opeře ve Varšavě..

 

Se sborem také spolupracovala řada světových dirigentů a orchestrů, skladby pro něj píší současní skladatelé z celého světa. Výsledky této umělecké činnosti zachytil sbor na 12 CD, které dosud vydal.

Podílel se m.j. na CD amerického židovského skladatele Ofera Bena-Amotse, které vydalo nakladatelství Naxos.

 

Zakladatelkou sboru a jeho sbormistryní je Eva Šeinerová, která velmi klade důraz na technické zvládnutí skladby, ale hlavně emocionální sdělení posluchačům. Její systém vedení je založen na hlasové průpravě a vzdělávání v oblasti hudební teorie, což zpěvákům přináší komplexní pohled na skladby.

 

 

________________________________________

Reakce odborníků na vystoupení sboru v Coloradu:

 

Po účasti Permoníku na bohoslužbách jsem obdržel spoustu reakcí na jejich nádherný, čistý zvuk. Jeden člověk mi řekl: Teď jsem opravdu slyšel zpívat anděly!“ Reakce na jejich zpěv byla ohromující, veliká spousta lidí byla nadšena a uchvácena jejich hudbou.“ Franks Sheldon, hudební ředitel, Grace Church, Colorado Springs

 

Muzikálnost Permoníku je na nejvyšší úrovni. Prostě jsem nikdy neslyšel lepší ženský sbor. A slyšet umění tohoto sboru mělo velmi pozitivní vliv na mladé americké zpěváky.“ Michael M. Grace, profesor a předseda oddělení hudby, Colorado College

 

Chtěl bych vyjádřit srdečné poděkování Vám, paní Šeinerová, a excelentním členům sboru Permoník. Obohatili jste náš region o nádherný zpěv a báječnou hudbu. Vaše prvotřídní vystoupení nadchla publikum a dodnes lidé označují Vaše koncerty za hudební událost roku.“ Ofer Ben-Amots, profesor a skladatel, Colorado College

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

31.3.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala