Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.5.2014 18:30 - 1.9.2014

Petr Sís

Samostatná výstava českého autora Petra Síse v galerii ČC při příležitosti 30 let jeho působení v USA a vydání nové knihy o životě Antoine de Saint-Exuperyho. Kurátorkou výstavy je Charlotta Kotik.

Vernisáž výstavy: pondělí, 7. května  2014 , 18:30 - 20:30hod.             

V knize Následuj svůj sen - Příběh Kryštofa Kolumba z roku 1991 Petr Sís zobrazuje Kolumba od jeho dětství po jeho první přistání v Americe. Ilustracemi, připomínajícími mapy, grafy a obrazy z Kolumbovy éry, se klene most mezi realitou a fantazií.

Originální umělecká díla z poslední knihy s názvem Pilot a Malý princ: Život Antoina de Saint - Exupéry, v níž Petr Sís znovu představil Exuperyho klasiku, Malého prince, budou zveřejněna v květnu 2014 a vystavena budou v plném rozsahu poprvé na výstavě v BBLA .

V celé práci Petr Sís nejprve provádí rozsáhlý výzkum tohoto tématu a následně poskytuje čtenáři faktické informace; nicméně ty jsou již prezentovány s určitou měrou fantazie. Sís je také mistr barev a jeho výrazové schopnosti s pomocí barevné škály obohacují celé vyprávění a podporují jeho proudění . Knihy Petra Síse jsou určeny pro dospělé i děti , pro všechny ty, pro něž příběh v umění , ať už vizuálním nebo verbálním , může být viděn jako cesta k nespoutanému estetickému obohacení.

Peter Sís, narozený v Československu, studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a Royal College of Art v Londýně. Začal svou kariéru jako filmař a za svůj krátký animovaný film vyhrál v roce 1980 cenu Zlatého medvěda na berlínském filmovém festivalu. V roce 1982 se natrvalo přestěhoval do Spojených států, kde začal novou kariéru jako ilustrátor. Je autorem a ilustrátorem téměř třiceti knih a šestinásobným vítězem The New York Times Book Review za nejlepší ilustrovanou knihu roku. Společně se svou ženou a dětmi Petr Sís žije a pracuje v New Yorku.

Kurátorem akce je: Charlotta Kotik , kurátorka Emerita Brooklyn Museum

 

Click here to plan your trip to the Czech Center with Trip Planner+.
Trip Planner+ takes into account subway reroutes due to planned service changes.

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 7.5.2014 18:30
Do: 1.9.2014

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala