Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.3.2010 0:00 - 0:00

Phill Niblock & Martin Janíček

Koncert v Českém centru.

Phill Niblock & Martin Janíček
Koncert
4. března, 19 hodin

České centrum New York

Vstup zdarma.

 

Phill Niblock a Martin Janíček se potkali v r. 1992  během symposia Hermit v Plasích.
Martin Janíček později hrál společně s M Deliou a M..Northamem v New Yorku na festivalu Experimental Intermedia, pořádaném P.Niblockem.v r. 2002 .

 

Tento večer slibuje zajímavé setkání rozdílných přístupů k společnému tématu – experimentální tvorbě.

 

 

Phill Niblock – drone – minimalistický skladatele a filmař z New Yorku, známého svou spoluprací s řadou osobností světové experimentální hudební scény  a neúnavnou aktivitou   /.mimo jiné Glen Branca, členové Sonic Youth- Thurston Moore a Lee Renaldo, David Gibson, Susan Stenger, Petr Kotik, Thomas Ankersmit/ Dále jeho aktivity jako je organizace festivalu ve vlastním XI studiu,trvající přes 40 let a provozování vlastního hudebního nakladtelství XI recordings, spolupráce s věhlasným nakladatelstvím Touch recordings, i jeho Window gallery v Gentu v Belgii jsou dokladem jeho víry v smysluplnost experimentální tvorby..

 

Martin Janíček, zvukový umělec z Prahy, který se věnuje již 20 let vývoji vlastních hudebních nástrojů, zvukovým objektům a instalacím. Pracuje na rozhraní vizuální - sochařské a imateriální- zvukové tvorby. Účastnil se řady interaktivních výstav v Čechách i zahraničí a mimo jiné reprezentoval ČR na světové výstavě Expo 2005 v Aichi- Japosko.Spolupracuje s řadou hudebníků a umělců: Mia Zabelka(A), Franz Hautzinger(A),Zahra Mani (GB,A), Bethany Lacktorin (USA,CZ)  Michael Northam (USA,B), Petr Nikl (CZ)- výstavy Hnízda her, Orbis Pictus, Labyrint světla.  

 

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

4.3.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala