Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.3.2014 19:00

Please the Trees

Koncert skupiny Please the Trees v České národní budově v rámci jejich amerického turné.

Fotogalerie

Please The Trees (alternativní rock) - svébytná formace jež si individuální cestou a nasazením pomalu ale jistě dobývá pevnou pozici nejen na tuzemské hudební scéně. Skupina vznikla v roce 2005 a během koncertů, které nabývají až extatických dimenzí, představuje především nové album 'A Forest Affair', které kapela natočila s producentem Jonathanem Burnsidem v říjnu 2011 během druhého amerického turné u kalifornského San Francisca. Album vyšlo u vydavatelství Starcastic Records v říjnu 2012 a bylo oceněno výroční hudební cenou Anděl za nejlepší alternativní počin v roce 2012.

 

Skupina odehrála v roce 2013 něco kolem třiceti vystoupení v zahraničí (Polsko, Bulhrasko, Rumunkso, Izrael, Holandsko, Belgie). Hned začátkem roku 2014 proběhlo turné v Anglii a v březnu další mesíční turné v USA.

 

Skupina Please The Trees také od roku 2010 vystupuje v doprovodu seniorského sboru Elpida v rámci kampaně Mluvme o stáří jejíž náplní je zlepšování mezigeneračních vztahů. V současné době projekt pracuje na novém materiálu.

 

Planting Trees Project

Počínaje 1.10.2011 skupina Please The Trees vysazuje v každém městě, místě

svého koncertu, strom a tak prakticky, ne jen abstraktně, naplňuje obsah svého názvu. Vysazení probíhá na nejvhodnějším místě poblíž místa vystoupení. Vysazení se dokumentuje focením. Fotky s příslušnými detaily jsou po té zveřejněny na oficiálním facebook profilu projektu:  www.facebook.com/pleasethetreesproject  

V budoucnu, v případě, že se kapela bude vracet koncertovat do stejného místa, kde vysazení již proběhlo, podnikne se návštěva stromu a další focení fáze jeho růstu. Následuje aktualizace na blogu, kde se budou vysazení archivovat. 

Lokace vysazených stromů se vyznačují a shromažďují na mapě projektu http://g.co/maps/t9ne8

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

22.3.2014 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala