Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.2.2020 19:00

Postiženi muzikou - 3. ročník Ozvěn Ji.hlavy + Diskuze s režisérem Radovanem Síbrtem

Vítězný film v kategorii Cena diváka z 23. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava zavítá do New Yorku.

 

25. února, 19:00 v kině
Úvodní slovo režiséra Radovana Síbrta. Po promítání bude následovat diskuze. 

RSVP

Režie: Radovan Síbrt, 2019, 80 min, Česká republika

Hudební kroužek Jedličkova ústavu, dnes známý jako kapela The Tap Tap, založil před jednadvaceti lety Šimon Ornest a lidem s postižením tím dal příležitost uspět i mimo každodenní ústavní péči. Pozorující a k situacím pozorná kamera zaznamenala během let osobnostní vývoj několika muzikantů. Přitažlivá energie snímku, výjimečného přístupem k tematice tak často inklinující k soucitu, pramení ve vztazích mezi hudebníky a jejich kapelníkem, hybatelem dění, který svérázně napomáhá společenskému povědomí o lidech s hendikepem.

„Jakkoliv to bylo zpočátku těžké, snažil jsem se natočit film podobným způsobem, jakým se členové kapely vyrovnávají se svým osudem. Bez sentimentu, zbytečné lítosti, politické korektnosti a s černo černým humorem." R. Síbrt

Biografie
Radovan Síbrt (1975) absolvoval dokumentární režii na FAMU. Spoluzakládal společnost Pink, která produkuje filmy, reklamy i charitativní kampaně. Jako režisér vzbudil pozornost snímky Domácí násilí (2007) nebo Manželství Roberta a Gábiny (2005). S kapelou The Tap Tap dlouhodobě spolupracuje při natáčení hudebních klipů.

Důležité upozornění: Film obsahuje scény s vulgarizmy, sexuálními narážkami, užitím alkoholu a návykových látek.

Podívejte se na video ZDE

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

25.2.2020 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala