Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.9.2020 - 17.10.2020

Povídky z doby korony: “Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být” Lucie Faulerové

České centrum New York s nadšením uvádí novou povídku Lucie Faulerové “Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být.” Povídka byla napsaná speciálně pro česká centra v rámci série povídek českých autorů, které vznikly během pandemie. Můžete si je přečíst i poslechnout zdarma na našich stránkách.

Zajímá Vás, co se honí hlavou současným českým spisovatelům v dnešní době? České centrum New York s radostí představuje světovou premiéru povídky Lucie Faulerové, Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být. Do angličtiny ji přeložila Meghan Forbes. Nabízíme povídku v anglickém překladu ke čtení i poslechu.

Stále probíhající COVID-19 pandemie má neoddiskutovatelný dopad na společnost, kulturu, ekonomiku a všechny stránky každodenního života. Svět kultury, který zasáhla omezení kvůli pandemii, se musel přizpůsobit, a objevují se v něm jak nové formy umění, tak nová témata. Zatímco mnoho událostí, včetně knižních trhů, festivalů, autorských čtení a uvedení knih se muselo zrušit nebo odložit, pandemie tvůrčí proces nezastavila. Pro některé, ne-li většinu, autorů jsou současné podmínky zdrojem inspirace ke tvorbě současných děl, která odráží denní skutečnosti roku 2020. Literární texty, které vznikly během a o pandemii COVID-19 budou sloužit jako svědectví této nejisté a mimořádné doby, ve které se nyní nacházíme. 

České centrum s radostí uvádí dílo Lucie Faulerové, která navazuje na silnou tradici českých autorů povídek svým vlastním jedinečným stylem. Povídka “Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být” se zabývá niternými detaily vztahu mezi matkou a dcerou, a také tím, jak lidé v životě mnohdy ztratí kontakt ale pak opět najdou cestu k sobě zpátky. Povídka se odehrává v Kalifornii na jaře 2020 na počátku vypuknutí pandemie COVID-19 a s humorem a citem zve čtenáře na neobvyklý výlet v autě, ale i ve vzpomínkách zpět časem. Dostanou se nakonec hrdinky příběhu Zuzana a její matka až do cíle cesty? Ano i ne. To už ale budete muset zjistit sami přečtením nebo poslechem povídky. 

Povídka k přečtení: 

Pdf

Epub


Kindle

 

Povídka k poslechu:

 Lucie Faulerová. Foto: Martin Krejčí


Lucie Faulerová (*1989) je debutující prozaička. Vystudovala bohemistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde je v současné době doktorandkou oboru Teorie literatury. Věnuje se dramaturgii kulturních akcí a produkčně se podílí na projektech české konceptuální umělkyně Kateřiny Šedé. Působí jako redaktorka literární revue Aluze a pracuje také jako redaktorka a korektorka na volné noze. Je spoluautorkou knihy BRNOX. Průvodce brněnským Bronxem, která získala cenu Magnesia Litera za publicistiku 2016. Lapači prachu jsou jejím románovým debutem, který byl nominován na Magnesii Literu za prózu a Cenu Jiřího Ortena pro autory do třiceti let. Kniha byla přeložena do španělštiny a nyní se překládá do němčiny. Na jaře 2020 vyšla její druhá kniha s názvem Smrtholka.

 

Chcete-li mít přehled o nových událostech v Českém centru New York, přihlaste se k odběru našeho týdenního Newsletteru ZDE.

 

Místo konání:

Online

Datum:

Od: 17.9.2020
Do: 17.10.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala