Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.9.2016 19:00

PRAGUE-NEW YORK EFFECTS: THE FOURTH EFFECT

Premiéra projektu Floexe a Tami Stronach. Čtvrtá část vlajkového projektu ČCNY Prague-New York Effects 2016, který se zaměřuje na navazování a prohlubování transatlantické vazby a spolupráce. Tento projekt spojuje renomované české a americké umělce a sjednocuje je ve společném tvořivém dialogu, ze kterého se rodí originální umělecké duety. Ty jsou pak prezentovány na obou stranách Atlantiku.

Projekt pod záštitou Petra Gandaloviče, velvyslance České republiky ve Spojených státech a Andrew Schapira, velvyslance Spojených států Amerických v České republice, se nese v duchu veřejné diplomacie a podporuje mezikulturní porozumění.

První Effect představil americkou tanečnici Tendayi Kuumbu a českou zpěvačku Lenku Dusilovou a získal pozornost mnoha diváků a médií jak v New Yorku, tak v Praze.

Druhý Effekt zúročil talent Petra Zusky - uměleckého šéfa Českého národního baletu a Jen Shyu multiinstrumentalistky, vokalistky, skladatelky a tanečnice.

Třetí Effect propojil v tvořivém dialogu americkou herečku a zpěvačku Helgu Davis a českého tanečníka a choreografa Jiřího Bartovance.

Čtvrtý Effect přináší do arény umění herečky, tanečnice a choreografky Tami Stronach a know-how klarinetisty, skladatele, producenta a multimediálního umělce Tomáše Dvořáka aka Floexe.

8.9. BNH, New York – Workshop

15.9. BNH, New York – Světová premiéra

20.9. BNH, New York – Závěrečná Wrap Party

29.9. Palác Akropolis, Praha – Česká premiéra

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

15.9.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala