Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.2.2016 20:00 - 7.2.2016 3:00

PRAGUE - NEW YORK EFFECTS

České centrum New York (ČCNY) zahájí 6. února 2016 světovou premiérou v divadle Jack v Brooklynu celoroční unikátní projekt Prague-New York Effects.


Projekt organizuje ČCNY ve spolupráci a Palácem Akropolis pod záštitou velvyslance České republiky ve Spojených státech amerických Petra Gandaloviče a velvyslance Spojených států amerických v České republice Andrew Schapiro. Premiéra Prvního Effektu v rámci PRG - NY EFFECT dvojice Lenka Dusilová a Tendayi Kuumba v brooklynském divadle Jack.

Lenka Dusilová, Tendayi Kuumba, Petr Zuska, Jen Shyu, Jiří Bartovanec, Helga Davis, Floex&Initi a Tami Stronach, residence, projekty, představení, dílny a debaty, New York, Washington, DC a Praha, syntéza současné hudby a tance.

Prague-New York Effects  je pilotní projekt vzájemných vlivů a učinků uměleckých setkání mezi tanečními a hudebními performery ze dvou měst a dvou kontinentů, který má za cíl  představit současné tendence v umělecké tvorbě dvou významých kulturních metropolí – Prahy a New Yorku.

České centrum New York funguje jako tvůrčí inkubátor, který umožňuje vnímání mnoha různých vrstev a podob kultury, přispívá k aktuálním tématům společnosti, stimuluje k poznávání skrytého a uvědomování si nového. Vytváří program, který doplňuje multikulturní dění města, realizuje dialog mezi dvěma rozdílnými, ale historicky propojenými a spřízněnými kulturami.

V průběhu roku se prostor ČCNY otevírá jako laboratoř, ve které současní špičkoví umělci přemosťují českou a americkou kulturu v jedinečném tvořivém dialogu, multižánrové pestrosti, možnosti obohatit obě metropole o vzájemné vlivy a umělce o příležitost pracovat v novém kulturním kontextu.

První Prague-New York Effect, společné dílo české zpěvačky, držitelky šesti cen Anděl - Lenky Dusilové a  newyorské tanečnice a jazzové vokalistky Tendayi Kuumba - členky uskupení Urban Bush Women se představí ve světové premiéře 6. a 7. února 2016 v divadle Jack v Brooklynu, 8. února projekt přivítá divadlo Gonda na Georgetown University ve Washingtonu, DC a 12. února završí první část projektu česká premiéra na festivalu Spectaculare v Paláci Akropolis v Praze.

Special thanks to:

Místo konání:

JACK, 505 Waverly Ave, Brooklyn, NYC

Datum:

Od: 6.2.2016 20:00
Do: 7.2.2016 3:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala