Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.11.2009 0:00 - 7.11.2009 0:00

Psí Vojáci - Undergroundovy festival

Kapela Psí Vojáci zahájí hudební festival k 20. výročí pádu komunismu ve východní Evropě. Festival pod názvem Rebel Waltz: undergroundová muzika zpoza železné opony proběhne o vikendu 6. - 7. listopadu, 2009 v New Yorskem klubu Le Poisson Rouge za účasti dalších východoevropských kapel,které reprezentují podzemní hudební scénu před rokem 1989.

 

 

Vstupenky lze zakoupit zde: http://www.brownpapertickets.com/event/85350"

 

 

Rebel Waltz: Underground Music From Behind the Iron Curtain

 

Le Poisson Rouge
158 Bleeker Street
New York, NY 10013

 

Pátek 6. listopadu, od 18.hod
Psi Vojaci (Czech Republic)
Bez ladu a skladu (Slovak Republic)
Timpuri Noi (Romania)

Sobota, 7.listopadu, od 22:30hod
Kontroll Csoport (Hungary)
Dezerter (Poland)
Pankrti (Slovenia)

 

 

Psí Vojáci:

www.psivojaci.cz 

Pražská kapela, jejíž ústřední postavou je zpěvák, pianista, skladatel a textař Filip Topol, oslavila na podzim 2004 dvacet pět let své existence. Poprvé veřejně vystoupila roku 1979 na legendárních Pražských jazzových dnech (většině z nich bylo tehdy 13 let!) a vzápětí se stala předmětem zájmu Státní bezpečnosti, takže nemohla veřejně vystupovat a účastnila se jen soukromých undergroundových akcí. Během několika let skupina prošla změnami stylu i obsazení. Zpočátku textařsky spolupracovala s Filipovým bratrem Jáchymem, později začal skládat texty sám Filip. Od poloviny 80. let kapela vystupovala pod krycím názvem P.V.O. (Psí vojáci osobně) a její domovskou scénou se stal pražský Juniorklub Na Chmelnici (nyní působící v Paláci Akropolis).

Po devětaosmdesátém se Psí vojáci stávají oblíbenou koncertní atrakcí a Kromě klubových koncertů se účastní i řady festivalů. Podnikli klubová turné po Maďarsku, Rakousku, Německu a Holandsku, představili se na festivalech v Belgii (Eurorock s Jesus and Mary Chain) a ve Francii (Belfort s Carlosem Santanou). Jejich písně byly použity ve filmech (Žiletky režiséra Zdeňka Tyce, kde si Filip Topol zahrál hlavní roli), podíleli se i na scénické hudbě k několika divadelním představením. Hudba Psích vojáků má kořeny ve světovém undergroundu, značný je však i vliv skladatelů druhé půle 18. století.

 

 

Organizováno Maďarským kulturním Institutem v New Yorku ve spolupráci s Českým Centrem New York, Polským kulturním institutem, Rumunským kulturním institutem, Generálním konzulátem Slovenské Republiky v New Yorku a The New York Public Library for the Performing Arts.

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 6.11.2009 0:00
Do: 7.11.2009 0:00

Organizátor:

Maďrský kulturní institut v New Yorku


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala