Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.1.2012 15:00

Dřevěný cirkus

České centrum New York organizuje ve svých prostorách loutkové představení souboru Karromato plné akrobatických čísel, divokých zvířat, klaunů a dalších cirkusových artistů. Hra, které je součástí programu veletrhu scénického umění APAP 2012, je inspirovaná varietními výstupy z 19. století, jež sloužily k obveselení diváků o přestávkách dlouhých klasických loutkoher.

Humor až grotesknost jednotlivých akcí, krása dřevěných loutek a tradiční cirkusová hudba, pomáhá vytvořit dobovou atmosféru, která dokáže okouzlit a pobavit i dnešní publikum, bez rozdílu věku a národnosti.

Hrají: Pavla Srncová a Luis Montoto
Délka představení: 50 min

Karromato je profesionální loutkářský soubor založený v Praze v roce 1997. Jeho zakládající členové pocházející z České republiky, Maďarska a Španělska navazují na své předchozí zkušenosti z různých divadelních souborů.

Působí jako loutkoherci, výtvarníci i konstruktéři tradičních dřevěných loutek. Subor věří v přirozenou schopnost loutkového divadla oslovit diváka zejména pohybem loutek využívajícím jejich vlastní potenciál a zároveň hudebně rytmickým zpracováním příběhu.

Proto vytváří představení, která nejsou příliš vázána na mluvené slovo. Karromato vychází především z tradice klasického středoevropského divadla marionet. Uchovává přitom jeho tradiční hodnoty ne jako muzeální relikvii, ale jako živou formu současného divadelního výrazu schopnou vyvolat emoce i u dospělých diváků.

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

8.1.2012 15:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala