Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.2.2017 - 23.2.2017

Rusalka

České centrum New York ve spolupráci s Metropolitní operou, Národním Muzeem v Praze, Generálním konzulátem ČR v New Yorku a Americkou společností Antonína Dvořáka (DAHA) připravuje na začátek roku 2017 zcela mimořádnou událost pro milovníky opery. Česká národní budova uvítá ve svých prostorách unikátní výstavu připravenou ve spojitosti s premiérou nového nastudování opery Antonína Dvořáka Rusalka v Metropolitní opeře.

 

 

Obdivovatelé tohoto velikána světové hudby, tolik propojeného s kulturní scénou New Yorku, se mohou těšit na historicky první příjezd rukopisů Antonína Dvořáka spojených se slavnou operou, o níž se mistr zmiňuje již ve svých amerických denících. Dílo, v němž na prknech Metropolitní opery excelovaly mimo jiné také Gabriela Beňačková a Renée Fleming (jejichž kostýmy budou také k vidění), se vrací!

Premiéra: 2. února 2017 v Metropolitní opeře
Další představení: 6., 9., 13., 17., 21., 25. února a 2. března 2017
Více informací a vstupenky

Režie: Mary Zimmerman
Účinkují: Kristine Opolais, Katarina Dalayman, Jamie Barton, Eric Owens a Brandon Jovanovich Diriguje: Mark Elder
Zpíváno v češtině s anglickými, německými a španělskými titulky.

Námět Malé mořské víly, blízký americkému divákovi, jakoby se promítal do nového nastudování slavné opery Antonína Dvořáka a představoval romantický svět, v němž vodní víla Rusalka opouští hranice svého vlastního jezerního domova, aby nalezla lásku prince i za cenu obětování všeho, co je jí drahé.

V hlubinách jezera plného života Rusalka, vodní víla a dcera vládce jezera, naříká nad svým osudem. Její oči byly okouzleny švarným princem, jehož ale jako vodní víla nemůže získat. Navzdory přání svého otce, Rusalka sděluje svůj úmysl Ježibabě, která ji naučí kouzlo, jak se stát smrtelnou. Cenou za smrtelnost však je, že se stane němou, a proto nebude moci vyjádřit svou lásku. Pokud ji princ zradí, oba budou na věky zatraceni. Rusalka se vrhne do víru osudu, ten ji však uvrhne nejen do dobrodružství lásky a vykoupení, ale také žárlivosti a vyhnanství.

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 1.2.2017
Do: 23.2.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala