Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.4.2020

Science Café: FreMEn - Jak se připojit k boji proti Koronaviru

Jak minimalizovat potenciální vystavení lidí infekci COVID-19? Nalaďte se do naší online vědecké kavárny s Tomášem Krajníkem a dozvíte se více informací!

 

KDY: ČTVRTEK 16. DUBNA 2020, 12:00 (EST) / 17:00 (BST)
KDE: ONLINE (odkaz na Zoom.us bude zaslán registrovaným účastníkům před akcí)
ZDARMA
REGISTRACE VIA EVENTBRITE


Tomáš Krajník
a jeho tým z ČVUT vyvíjí aplikaci, která předpovídá hustotu lidí ve veřejných prostorách. Na základě těchto údajů pak můžete naplánovat své návštěvy nebo cesty odpovídajícím způsobem a naplánovat nezbytné výlety do supermarketů nebo lékáren, například na pozdější dobu.

To vše při respektování soukromí uživatelů, protože aplikace je založena na anonymních datech pocházejících z davu a také při zohlednění místních zvyklostí a vzorců lidského chování.

Český projekt kombinuje principy známé v lékařské vědě, umělé inteligenci a chronorobotice. Krajník a jeho tým pracují s časoprostorovými modely, které mohou předpovídat budoucí hustoty lidí na různých místech, s epidemiologickými modely, které mohou odhadnout rizika přenosu a expozice. Výsledná metoda bude schopna předvídat budoucí riziko vystavení se viru na různých místech a časech, což umožní veřejnosti vyhnout se těmto oblastem. To povede ke snížení rizika individuální expozice a následně ke snížení šíření viru.

Omezení přímého kontaktu mezi lidmi a rozsáhlé testování je doposud jediným účinným opatřením k potlačení ohniska. Drastické přístupy, jako jsou blokování měst, zákaz cestování, uzavření škol a kanceláří, však nemohou být platné na dobu neurčitou, protože by vedly k ekonomickému zhroucení. Kromě toho mohou být dlouhodobé izolace na lidské chování a duševní zdraví obyvatelstva závažné.

Tento nový nástroj by mohl potenciálně ovlivnit lidské chování tak, aby techniky sociálního distancování byly efektivní, citlivé a vyvážily riziko vystavení se viru, osobní blaho, sociální zdraví a ekonomickou účinnost.

app.chronorobotics.fel.cvut.cz 
https://chronorobotics.tk/
 

#czechculturetotheworld 

 

 

 

Místo konání:
Datum:

16.4.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala