Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.5.2013

Phil Shoenfelt & Pavel Cingl

Koncert v Bohemian Beer Garden, 29-19 24th Avenue, Astoria.


PHIL SHOENFELT & PAVEL CINGL
Phil Shoenfelt  - ak. kytara, zpěv
Pavel Cingl  – el. housle, el. mandolína

Phil Shoenfelt (čti šenfelt) je anglický zpěvák, kytarista a skladatel. Poté co se v letech 1976-1977 aktivně účastnil londýnské punková exploze se odstěhoval do New Yorku, kde hrál s několika „downtown“ kapelami jako The Nothing nebo Disturbed Furniture. V roce 1981 založil kapelu Khmer Rouge, která odehrála mnoho koncertů v new yorských klubech jako byly CBGB´s nebo The Peppermint Lounge a s kapelami jako Alan Vega, Tom Verlain, Nico nebo The Clash projela křížem krážem celé Spojené státy. 

Po rozpadu Khmer Rouge se Phil vrátil do Londýna a vydal se na sólovou dráhu. Jeho první singl vyšel v roce 1989. Následovala dvě sólová CD - Backwoods Crucifixion and God Is The Other Face Of The Devil.

Začátkem devadesátých let byl Phil pozván Nickem Caveem & The Bad Seeds aby vystupoval jako zvláštní host na jejich britském turné. V roce 1994 absolvoval turné po Čechách s Tichou dohodou, coby  doprovodnou kapelou. V roce 1995 se natrvalo stěhuje do Prahy a o rok později zde z někdejších členů Tiché dohody zakládá kapelu Southern Cross. Od roku 1996 tato kapela odehrála nespočet koncertů a festivalových vystoupení v mnoha evropských zemích a nahrála čtyři řadová CD - Blue Highway, Dead Flowers For Alice, Ecstatic a Paranoia.com. Některá z těchto alb byla v licenci vydána také na německých, britských a řeckých labelech. Paranoia.com vyšla u britského labelu Easy Action, kdy vydává svá alba mj. Iggy Pop.

Pavel Cingl je respektovaným českým hudebníkem. Už jako teenager založil punkovou kapelu Ineptus, kde hrál na kytaru a zpíval. Po

www.philshoenfelt.com

http://www.facebook.com/pages/Phil-Shoenfelt-Pavel-Cingl/281364923882 

 

 

Místo konání:

Bohemian Beer Garden, 29-19 24th Avenue, Astoria

Datum:

27.5.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala