Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.3.2011 15:00 - 16:00

Něco lepšího

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI. Současná loutková verze pohádky bratří Grimmů Muzikanti z Brém. Host: český malíř a performer Petr Nikl

Loutky: Isaac Bell
Scéna: Kaolin Kinsey
Představení připravili a hrají: Roberto Rossi a Michael Romanyshyn
Host: český malíř a performer Petr Nikl

Něco lepšího je hudební loutkové představení pro děti a dospělé, které vypráví dobrodružný příběh dvou muzikantů na cestě za novým domovem. Příběh je založen na rozhovorech se skutečnými současnými uprchlíky, s nimiž rozmlouval jeden z autorů, Michael Romanyshyn.

Dva muzikanti, oba prchající před hrozbou uvěznění a smrti, se náhodou setkají v dutém stromě. Spolu překonají nebezpečí a nástrahy s pomocí humoru, zpěvu a chytrých nápadů. Dutý kmen schovává jejich příběhy a je jevištěm pro dobrodružná vyprávění.

Michael Romanyshyn spolupracuje od roku 2008 s českou režisérkou Janou Svobodovou, spisovatelkou Hanou Andronikovou a skupinou hudebníků a herců na divadelně-hudebním projektu v Divadle Archa v Praze. Skupinu tvoří umělci z Čech, Slovenska, Švýcarska, Kurdistánu, Arménie a Číny. Zatím vznikla v této spolupráci dvě divadelní představení: Tanec přes plot a Šašci, špioni a prezidenti. Obě představení se setkala s velmi dobrou kritikou.

V rámci představení byla založena hudební formace The Allstar Fefjúdží Band. Pohádka Něco lepšího je založena na osudech dvou jejích členů – kurdského zpěváka Mirana Kassima a barmského uprchlíka Gina Khupa.

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

12.3.2011 15:00 - 16:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala