Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.8.2017 19:00 - 22:00

Rooftop Ciné-Concert: VÝCHOD SLUNCE

Zamilujte se do němých snímků mistrů Hitchcocka, Murnau a Browna. Živá hudba podtrhne dějové zápletky plné milostných trojúhelníků a vášnivých soubojů. Oddejte se milostné aférce pod newyorským obzorem a nechte se překvapit, kam vás noc unese. Co jste pro lásku ochotni udělat vy?

 

Dnešní filmové promítání je vyprodáno.
Vstupenky nejsou k dispozici online ani na místě.


VÝCHOD SLUNCE
Režie: Friedrich Wilhelm Murnau
1927, 94 min

Murnau vypráví milostný příběh o mladém venkovském farmáři, kterého oblouzní městská krasavice. Na její naléhání se muž rozhodne způsobit smrt manželky a odstěhovat se do města. Nedokáže však svůj čin provést do konce. Místo toho prožije se svou ženou krásný den ve městě a uvědomí si, že jeho pouto k životní partnerce je mnohem hlubší a pevnější než pouhé erotické vzplanutí…

Živá hudba:

Michael Krásný – basista
Michael Krásný je český basista, zpěvák a hudební skladatel žijící v New Yorku. Jeho vlastním a hlavním projektem je pražské fusion uskupení Quattro Formaggi, které spojuje různé hudební styly – funky, rock, gospel i latinsko-americké rytmy – a snaží se o nové, moderní pojetí jazzu inspirované rytmickými i melodickými prvky world music. Právě s kapelou Quattro Formaggi zvítězil v roce 2009 v prestižní mezinárodní soutěži Juniorjazz pořádané Českou jazzovou společností a jeho skladba Ben Nevis získala ocenění jakožto nejlepší autorská jazzová kompozice. Roku 2010 se s kapelou účastnil soutěže The Sound of Europe pořádané organizací EuroGlobe, ve které také získali první místo. Počátkem roku 2012 byl osloven významným americkým trumpetistou Laco Déczim. Začal aktivně působit v jeho kapele Cellula New York na evropských turné a následně i po celém světě.

Q&A s Vitem Adriaensensem
Vito Adriaensens působí na filmové fakultě Columbijské Univerzity, kde učí historii kinematografie. Jeho výzkum se zaobírá estetickým, kulturním a (umělěcko)historickým vztahem mezi filmem, divadlem a vizuálním uměním. Je autorem monografie „Velvet Curtains and Gilded Frames: The Art of Early European Cinema“ a je spoluautorem „Screening Statues: Sculpture and Cinema (spolupráce se Stevenem Jacobsem, Susan Fellemanovou, and Lisou Colpaertovou).

VSTUPENKY

předprodej $12, na místě $15, členové Czech Center Club $10

19.00: Otevření střešní terasy a welcome drink

20.00: Promítání němého filmu doprovázeného živou hudbou


V případě deště se akce přesunou do Tanečního sálu ve 4. patře.


Pořádáno ve spolupráci s the Bohemian Benevolent & Literary Association.

 

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

15.8.2017 19:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala