Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.1.2018 19:30

PLES REPUBLIKY

Večer plný tance v rytmu swingu s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers!

Oslavte s námi 100. výročí československé nezávislosti v České národní budově na Manhattanu s hudbou Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Sobota 27. ledna 2018, 19:30 hodin 

Black Tie Event

Občerstvení bude poskytováno Bohemian Spirit - HOTOVOST POUZE, KARTY SE NEBUDOU PŘIJÍMAT.

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoir zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče. Vitální jazzový výraz interpretů je umocňován smyslem pro show, nadhledem a humorem. Strhující hra orkestru je korunována výkony sólistů, především pak uměleckého ředitele bandu - zpěváka, speakra a tanečníka Ondřeje Havelky.

"Patřím k těm, kteří stále čekají, že se objeví něco nebo někdo, umělecká osobnost nebo umělecký či myšlenkový směr a nabídnou nám východiska z dnešní kulturní nouze, přinesou víru a naději, budou stavět a ne bořit. V naději, že něco takového příjde, si rád počkám. Ale jak dlouho to bude trvat? A tak, abychom se během toho dlouhého čekání nezbláznili, vracíme se k uměleckým dílům nebo žánrům, které vznikaly v dobách, kdy jasné estetické normy existovaly a byly dokonce respektovány i v umění populárním.
Pokud jde o jazz a swing meziválečného období, můžeme se k němu vracet tak, že si pustíme staré nahrávky. To je velká radost. A pak je tu druhá možnost - staré nahrávky si poslechnout a postavit kapelu, shánět staré nástroje, notové materiály a jiné dokumenty z oné doby, snažit se pochopit aranžérský a interpretační styl, pak to všechno vstřebat a ovládnout a hrát tu muziku živě, tak jak se hrála tenkrát a pokud možno ji neničit zjednodušováním nebo, nedej bože, “vylepšováním”. 
Je to fuška, ale to musíte uznat, zážitek z živé hudby, ten ničím nenahradíte!“

- Ondřej Havelka

Ples Republiky v České národní budově je organizován Českým Centrem New York ve spolupráci s Generalním konzulátem České republiky v New Yorku, Stálou misí České republiky při OSN v New Yorku, a Bohemian Benevolent & Literary Association.

Sponzoři Plesu Republiky jsou KBC Bank a XLAB Realtime LLC.


Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

27.1.2018 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala