Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.1.2020 20:00 - 22:00

Swinging to Freedom: Pilsner Jazz Band

V rámci oslav 75. výročí osvobození Plzně vzdá Pilsen Jazz Band svým koncertem poctu vojákům armády Spojených států, kteří na konci druhé světové války město osvobodili. Představí zde svůj široký repertoár sahající od jazzu až po swing a blues.


29. ledna, 20:00
Ve velkém sále

RSVP
Prosíme o včasný příchod. RSVP rezervace propadá 10 minut před začátkem koncertu.
Cash bar opatří Bohemian Spirit. 

Koncertu předchází vernisáž výstavy Svobodná Plzeň (samostatné RSVP)

Večer uvedou proslovy J.E. paní Marie Chatardová, velvyslankyně, Stálá představitelka ČR při OSN v New Yorku a náměstek primátora města Plzně Mgr. Michal Vozobule.

6. května 1945 byla západočeská Plzeň osvobozena vojáky Třetí armády Spojených států, kteří se do města postupovali po trase z Normandie po vylodění ve slavný Den D. Osvobozením byla ukončena okupace nacistickou Třetí říší. K uctění památky 75. výročí osvobození pořádá v květnu 2020 město Plzeň řadu událostí v rámci festivalu Slavnosti svobody. Newyorského koncertu Pilsner Jazz Band se zúčastní také představitelé města Plzeň, aby své město představili místní veřejnosti a osobně návštěvníky pozvali, aby v květnu Plzeň navštívili a zapojili se do oslav. 

Koncert bude následovat po vernisáži výstavy Svobodná Plzeň, která přiblíží postup spojeneckých vojáků z Normandie do Plzně, roli Generála George S. Pattona a další historické souvislosti. Více informací o výstavě zde.

Pilsner Jazz Band

Pilsner Jazz Band si za deset let své existence stačil vydobýt své místo v oblasti českého tradičního jazzu a swingu. Tento osmičlenný plzeňský orchestr se soustředí právě na "zlatou éru" jazzu, tedy dixieland a swing, ale pro pestrost nechybí v repertoáru boogie-woogie, blues nebo standardy latin-jazzu. Je pravidelně zván na české i zahraniční festivaly, ale vystupuje často i na běžných koncertech, svatbách, firemních akcích, oslavách a při dalších příležitostech. Právě díky širokému repertoáru si každý vybere to své - od starých dixielandů neworleanských ulic, přes hity newyorkských tančíren Glenna Millera nebo Duke Ellingtona, po skladby desetiletí neprávem opomíjené. Sedmi instrumentalisty v klasickém obsazení doprovázená zpěvačka oslovuje anglicky i česky zpívanými skladbami.

Video ZDE


Akce se koná ve spolupráci s městem Plzeň, za podpory Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, Generálního konzulátu České republiky v New Yorku, Stálé mise České republiky při OSN v New Yorku, CzechTourism, Patton Memorial Pilsen, a Bohemian Benevolent & Literary Association.Tisková zpráva ke stažení v PDF:

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

29.1.2020 20:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala