Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.5.2020 19:00

Michael Beckerman: Česká hudba a infekční choroby

Diskuze o dopadu infekčních chorob na klíčové české skladatele (Leoš Janáček, Bedřich Smetana, Vítězslava Kaprálová) a jejich hudbu.

 

 


 

21. května, 19:00 (EDT)
RSVP

Pro mnoho z nás je současná pandemie první zkušeností s život měnící infekční chorobou. Je však důležité si uvědomit, že chceme-li plně porozumět historii české hudby, je nutné zvážit dopad těchto nemocí na kariéru, život a představivost českých skladatelů. Od Smetany, který trpěl na syfilis, k předčasné smrti Kapralové, online přednáška Michaela Beckermana se zaměří na rozmanité způsoby, jak infekční onemocnění formovalo vývoj hudby.

Michael Beckerman je Carroll a Milton Petrie profesor hudby a vysokoškolský profesor na New York University. Je autorem šesti knih, včetně New Worlds of DvořákMartinů’s Mysterious Accident, a Janáček as Theorist, a obecněji psal o českých tématech, filmové hudbě, Mozartovi, orientalismu, hudbě Romů a naposledy o kompozici v táborech a otázce vztahu mezi formou a hudebním významem. Beckerman pravidelně přispíval do The New York Times, objevil se v mnoha epizodách Live From Lincoln Center a přednášel po celé Severní Americe, Evropě, Asii a Austrálii. Byl držitelem mnoha cen a vyznamenání. Nedávno byl jmenován čestným členem České muzikologické společnosti a od Irské muzikologické společnosti obdrží Harrisonovu medaili.

Akce je pořádaná ve spolupráci s Dvořák American Heritage Association.
Místo konání:

Online

Datum:

21.5.2020 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala