Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.6.2011 20:30

LETNÍ PROMÍTÁNÍ NA STŘEŠE - Medvídek

SUMMER ON THE ROOF - promítání na střeše České národní budovy. Každé útery od června do srpna. Vstup zdarma. Promítání začíná po setmění.

Promítání začíná po setmění.
Střecha bude přístupná od 19 hodin.

MEDVÍDEK
Režie: Jan Hřebejk
2007,
97 minut, v českém znění s anglickými titulky

Příběh zasazený do současné Prahy vypráví osudy tří kamarádů, kteří se znají už od školních let. Mají k sobě velmi blízko, vzájemně se se svými rodinami navštěvují a jejich vztahy se zdají být idylické. Málokdo z jejich okolí, včetně jejich žen, však tuší, že všichni z nich mají tajemství, která zásadně ovlivní jejich další směřování. Co se stane, když přetvářky, tajnosti a lži vyjdou na povrch? Vydrží jejich přátelství a manželství? A existuje takové kamarádství i mezi ženami?

Medvídek vypráví skutečné příběhy skutečných lidí. S lehkostí komedie nám ukazuje různé způsoby řešení manželských kotrmelců, vzpour a rozletů. A navíc pro ženy má Medvídek významné poselství shodné s mottem v titulcích: „voda je mocnější než kámen, měkké je mocnější než tvrdé a ženský princip je mocnější než mužský“. Ženy prostě mají navrch!

Film je směsicí zásadních dějových zvratů a  uvolňujícího humoru a gagů. Atraktivitu Medvídka posiluje prvotřídní obsazení: v hlavních rolích uvidíme Ivana Trojana, Jiřího Macháčka, Romana Luknára, Aňu Geislerovou, Táňu Vilhelmovou a Natašu Burger, skvělé vedlejší role vytvořili i Klára Issová, Zuzana Fialová a Jiří Menzel s Věrou Křesadlovou.

Režie: Jan Hřebejk
Námět:
Petr Jarchovský a Jan Hřebejk
Scénář:
Petr Jarchovský
Kamera: 
Jan Malíř
Architekt:
Milan Býček
Kostýmy: 
Katarína Bieliková
   
Hrají: Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová, Nataša Burger, Jiří Macháček, Ivan Trojan, Roman Luknár, Klára Issová, Zuzana Fialová, Jiří Menzel, Věra Křesadlová  a další

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

7.6.2011 20:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala