Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.12.2019 20:00

The Dalton Chorale uvede Missa Omnium Sanctorum Jana Dismase Zelenky

V úterý 17. prosince v manhattanském kostele Church of the Holy Trinity představí Dalton Chorale pod vedením Davida Shulera významné chorálové dílo českého skladatele Jana Dismase Zelenky z 18. století Missa Omnium Sanctorum ZWV 21. Chorál bude doprovázen komorním orchestrem, jako sólisté vystoupí sopranistka Sarah Hawkey, mezzosopranistka Elizabeth Merrill, tenorista David Root a baritonista Dominic Infererra.

 

Skladby dávno zapomenutého českého skladatele Jana Dismase Zelenky se blíží či dokonce vyrovnají jeho současníkům Bachovi, Handelovi, Vivaldimu a Telemannovi, a to díky pokročilému využití kontrapunktu, jejich extrémním požadavkům na hráče a zpěváky, jejich promyšleností, vynalézavostí a zejména jejich celkovou krásou. Zelenkova Missa Omnium Sanctorum je jeho poslední mší a také jednou z jeho nejvíce povznášejících, jež je charakterizována vším, co je pro Zelenku typické: promyšleně sestavenými fugovými chóry, dramatickými harmoniemi zdůrazňujícími klíčové momenty v textech a především neomylným citem pro celkovou architekturu hudby.

Dalton Chorale, který působí již 28. rokem, dává svým členům možnost zpívat významné církevní a světská díla datovaná do doby od 17. do 21. století. Přestože byli dříve vybíráni z absolventů Dalton School, tvoří nyní členové Chorale bohatý a různorodý ansámbl odhodlaných amatérů z širší hudební komunity, kteří jsou ochotni podstoupit závazky a komunitní úsilí, které jsou vyžadovány pro kvalitní hudební představení chorálu a orchestru. Od roku 2004 je hudebním ředitelem Chorale David Shuler.

Kostel Church of the Holy Trinity se nachází na adrese 316 East 88th Street.

Vstupenky na koncert stojí $25 a budou k dispozici na místě.

Pro více informací, nákup vstupenek či rezervace napište email na adresu info@daltonchorale.org.

 

Vystupující:   The Dalton Chorale pod vedením Davida Shulera; Sarah Hawkey, soprán; Elizabeth Merrill, mezzo-soprán; David Root, tenor; Dominic Inferrera, bariton


Datum a čas:  úterý 17. prosince 2019 ve 20:00

Místo:           Church of the Holy Trinity, 316 East 88 Street (between 1st & 2nd Avenues)

Program:        Zelenkova Missa Omnium Sanctorum ZWV 21

Vstupenky:          $20 na Eventbrite; $25 na místě, rezervace: info@daltonchorale.org; www.daltonchorale.org

 

Program je z části podořen veřejnými prostředky z New York City Department of Cultural Affairs ve spolupráci s City Council. Program byl rovněž částečně umožněn díky veřejným prostředkům z Creative Engagement, podpořeného New York State Council on the Arts, podporu rovněž zajistil guvernér Andrew Cuomo a New York State Legislature spravovaná Lower Manhattan Cultural Council. LMCC.net

 

Místo konání:

Church of the Holy Trinity, 316 East 88 Street (between 1st & 2nd Avenues)

Datum:

17.12.2019 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala