Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.4.2020 19:00

LIGHT STREAMING: BARON PRÁŠIL

Online filmová série Českého centra New York. Každý čtvrtek od 23. dubna do 14. května 2020. Shlédněte filmy v 19:00 na poskytnutých odkazech z pohodlí Vašich domovů. Následuje ZOOM diskuze se speciálními hosty, moderuje kurátorka série Irena Kovářová (přibližný začátek ve 20:45 v závislosti na délce filmu).

23. dubna
19:00 promítání filmu přes odkazy; 20:45 ZOOM diskuze s A.S. Hamrah

RSVP NA ZOOM DISKUZI ZDE

Režisér: Karel Zeman, 1962, 83 min, Československo
V hlavních rolích: Miloš Kopecký, Rudolf Jelínek a Jana Brejchová

FILM KE ZHLÉDNUTÍ: Zdarma s 2-týdenní zkušební lhůtou zde 
nebo můžete vypůjčit/zakoupit na iTunes zde 

Klasik filmové animace, režisér Karel Zeman, patří mezi největší inovátory žánru, zejména v oblasti kombinování hraného filmu s animací a speciálními efekty. BARON PRÁŠIL, film o vychloubačném cestovateli v čase, nás a svého mladého společníka z vesmíru vezme na dobrodružnou cestu do mnoha koutů světa. Film plný fantazie obvykle považovaný za rodinný film nabízí dospělým divákům šanci ponořit se zcela do filmu bez jakéhokoli studu a ocenit jeho vizuální umění s chytře vtělenými odkazy. Spoluautor Jiří Brdečka, autor dalšího mistrovského díla LIMONÁDOVÝ JOE, obohatil film o mnoho vtipných okamžiků, v podání nejlepších komediálních herců své doby: excelují zde Miloš Kopecký, Jana Brejchová a Jan Werich. Hudba Zdeňka Lišky podtrhuje děj trefným důvtipem.

Zvláštním hostem následné diskuze je A.S. Hamrah, newyorský filmový kritik pro The Baffler. Sbírka jeho filmových recenzí s názvem THE EARTH DIES STREAMING byla vydána nakladatelstvím n+1 books. 

Kurátorka série Irena Kovářová

 


Chcete-li mít přehled o nových událostech v Českém centru New York, přihlaste se k odběru našeho týdenního Newsletteru ZDE.

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

23.4.2020 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala