Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.7.2014 - 14.9.2014

The Good and The True

Přímo z oslavované turné ve Velké Británii a Belgii, oceněné české divadelní drama THE GOOD AND TRUE - v hlavní roli s Isobel Pravda a Saulem Reichlinem - bude mít americkou premiéru v divadle DR2 na Off-Broadway.

 

Koncipována a původně ztvárněna pod záštitou pražského  Švandova divadla, THE GOOD AND THE TRUE bude hrát osmitýdenní angažmá začínající ve čtvrtek 26. červenec 2014 s oficiálním zahájením dne 3. srpna.

THE GOOD AND TRUE je napsána Danielem Hrbekem, Tomášem  Hrbekem  a Lucií Kolouchovou, a adaptována do anglického jazyka  Brianem Danielsem.

Hra se prolíná skutečným svědectvím dvou mimořádných lidí - českým atletem Milošem Dobrým a herečkou Hanou Pravda. Oba strávili jejich pracovní život budováním napětí, otřásání s davy, kreslení vzdechů a uznání od diváků - ale bledne ve významu se srovnáním s jejich životem dříve: trvalé, pokořování z vězení a přežití v rukou okupovaného Československa v roce 1930.

THE GOOD AND THE TRUE zaznamenává zkušenosti těchto dvou pozoruhodných lidí - z nichž oba přežili v každém smyslu slova. Myslíte si, že mají výjimečné schopnosti, nebo jejich přežití spočívá jen ve štěstí?

Její anglický název – THE  GOOD AND TRUE - vznikl z anglických překladů příjmení dvou protagonistů:  Dobrý, český výraz pro" dobré "a Pravda, český výraz pro" pravdivý ".

Herečka Isobel Pravda je skutečná vnučka pozůstalé Hany Pravda; hrála svojí babičku poprvé na jevišti v loňském roce ve Velké Británii a ujme se této role i pro americké diváky letos v létě.

Švandovo Divadlo, je jedním z nejstarších dramatických divadel v Praze. Zaměřuje se na výrobu současné práce a odvážné interpretace klasiky. Kromě vlastního repertoáru, Švandovo Divadlo nabízí také širokou škálu doprovodných akcí, jako jsou koncerty, talkbacks, nezávislé divadelní skupiny inscenací, scénických čtení, veřejných workshopů a produkce pro děti. Pořádá více než 450 výročních akcí, včetně práce a site-specific. Švandovo Divadlo bylo úspěšně reprezentováno na divadelních festivalech v Rusku, Bělorusku, Maďarsku, Polsku a na Slovensku.

Více informací

Vstupenky a program představení
The GOOD AND TRUE má premiéru v divadle DR2 na Off-Broadway (103 East 15th Street) ve čtvrtek 24. července.

Zahajovací Noc je v neděli 3. srpna v 19:00 hod.

Týdenní rozvrh představení je následující:
Od úterý - do soboty v 20:00 hod.
Ve středu a sobotu v 14:00 hod.
V neděli v 15:00 hod.

PROGRAMKOVÁ VÝJIMKA:  Nebude odpolední představení v neděli 3. srpna.

Doba představení je 80 minut bez přestávky.
Vstupenky jsou nyní k dispozici na adrese Telecharge.com nebo na telefonním čísle 212-239-6200.

Vstupenky lze také zakoupit osobně v divadle Daryl Roth Box Office (101 E. 15th St).

Dobré a TRUE je vyroben s podporou Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Českého centra v New Yorku, České mise při Organizaci Spojených Národů v New Yorku, Ministerstva zahraničních věcí, Rakovský & Partners, Židovský Mezinárodní Kongres a New End Theatre Beyond v Londýně.

Místo konání:

DR2 Theatre, 103 East 15th Street, New York, NY 10003

Datum:

Od: 26.7.2014
Do: 14.9.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala