Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.7.2013

Czech That Film - Dům

UPOZORNÉNÍ: Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí bude tento film promítnut od 19 hodin v kině v České národní budově. Czech That Film - festival českých filmů na střeše České národní budovy. Sponzoruje Staropramen.

Promítání v České národní budově začíná po setmění. Terasa bude přístupná od 19 hodin.
V případě nepříznivého počasí budou filmy promítány od 19 hodin v kině v přízemí.

Filmy jsou v českém jazyce s anglickými titulky. Změna programu vyhrazena.

Vstupné: $10
Vstupenky je možno zakoupit pouze online zde:www.bohemianbenevolent.org/index.php/ticket/buytickets
Vstupenky jsou nevratné.

Dům
2011, 100 min., režie Zuzana Liová
úterý 9. července, BNH, střešní terasa bude otevřena od 19.00
KOUPIT LÍSTKY

Zuzana Liová zahájila svoji filmařskou dráhu jako dramaturgyně, později natočila několik televizních dokumentů a jako scenáristka se podílela na tvorbě televizních seriálů. Za svůj autorský debut Ticho, natočený v roce 2005 pro Slovenskou televizi, získala hned několik ocenění. Její druhý celovečerní film Dům, který vznikal téměř devět let, byl také oceněn na různých festivalech.

Dům je intimním dramatem otce a dcery, příběhem o lásce, střetu snů různých generací a neutuchající touze po svobodě na pozadí měnících se hodnot postkomunistické společnosti. Imrich staví dům pro svoji mladší dceru Evu. Do stavby domu projektuje všechny své sny a ambice, které ztratil v éře komunismu. Na rodinném dvoře však stojí rozestavěné domy dva – první, nedokončený dům, měl patřit Evině starší sestře Janě. Ta se ale otci vzepřela a Imrich ji i s její rodinou ze svého života „vyškrtl“. Eva sní o tom, že po maturitě konečně opustí „vězení dokonalého domova“ i život na maloměstě a konečně se vydá poznávat jiný svět. Těžce nese otcovy starosvětské názory, chodí za školu, tajně se stýká se sestrou a její rodinou a dělá vše proto, aby mohla co nejdříve „vypadnout“. Nečekaně ji cestu zkříží nový muž, starší a ženatý Jakub, se kterým ji do života přibude další tajemství. Brzy však všechna tajemství začnou vyplouvat na povrch a jejich životy naberou nečekaný zvrat.

Sponzoruje STAROPRAMEN

 

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

9.7.2013

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala