Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.5.2020 19:00

LIGHT STREAMING: SLAVNOSTI SNĚŽENEK

Online filmová série Českého centra New York. Každý čtvrtek od 23. dubna do 14. května 2020. Shlédněte filmy v 19:00 na poskytnutých odkazech z pohodlí Vašich domovů. Následuje ZOOM diskuze se speciálními hosty, moderuje kurátorka série Irena Kovářová (přibližný začátek ve 20:45 v závislosti na délce filmu).

7. května
19:00 promítání filmu přes odkazy
20:45 ZOOM diskuze s Bárou Jíchovou Tyson a Richardem Tysonem

RSVP NA ZOOM DISKUZI ZDE 

Režisér: Jiří Menzel, 1983, 83 min, Československo
v hlavních rolích: Rudolf Hrušínský, Jaromír Hanzlík, Josef Somr 

FILM KE ZHLÉDNUTÍ: Zdarma s Amazon Prime nebo můžete vypůjčit/zakoupit ZDE.

Filmové adaptace povídek a námětů Bohumila Hrabala jsou středem díla Jiřího Menzela. Již vyzrálý režisér přináší s tímto filmem jeden z nejcitlivějších příspěvků na toto téma a to s vytříbeným humorem. Vedle vynikajícího hereckého obsazení v rolích vesnických podivínů hraje další hlavní roli Kersko, chatařská osada uprostřed lesa, kde Bohumil Hrabal trávil každé léto více než 20 let. Místní skupina myslivců se vydá pronásledovat kance přes celou obec, ale zabít se jim ho podaří až na území vedlejší vesnice. Jádrem příběhu je spor o to, která z vesnic má nárok na loveckou trofej, ale také láska Čechů k pivu a k dobrému vydatnému jídlu. V této komedii plné suchého humoru hraničícího s groteskou si vedle ostřílených herců — Hrušínský, Hanzlík a Somr spolu se členy Divadla Járy Cimrmana — střihnou také malé role sám Hrabal a dvě významné filmové osobnosti.

Zvláštními hosty ZOOM diskuze po projekci budou v New Yorku žijící česká umělkyně a filmařka Bára Jíchová Tyson společně s Richardem Tysonem, strategickým ředitelem pro data a analytiku ve velké architektonické firmě. Diskuzi bude uvádět filmová kurátorka Irena Kovářová.

Tato akce je součástí filmové série zvané LIGHT STREAMING, v rámci které promítáme i další filmy každý čtvrtek od 23. dubna do 14. května. O výběru filmů a registraci na jednotlivé diskuze se dozvíte ZDE.

Kurátorka série Irena Kovářová

 

 

Chcete-li mít přehled o nových událostech v Českém centru New York, přihlaste se k odběru našeho týdenního Newsletteru ZDE.

 

Místo konání:

Online

Datum:

7.5.2020 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala