Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.3.2019 19:00

Timebox - 2. ročník Ozvěn Ji.hlavy

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava je slavností autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě. Vychází z toho, že dokumentární filmy jsou především výsostná umělecká díla. S tím souvisí významnost témat, kterým se věnují. 2. ročník Ozvěn MFDF Ji.hlava představí tři vítězné snímky z let 2017 a 2018.

19:00 v kině
RSVP 

Režie: Nora Agapi, Rumunsko, 2018, 69 min

Film Timebox získal ocenění za Nejlepší dokumentární film střední a východní Evropy roku 2018 na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

Profesor Ioan-Matei Agapi, osmdesátiletý fotograf a kameraman z města Iași v Rumunsku, vlastní unikátní sbírku 16mm filmů a fotografií, na kterých je zachycena téměř padesátiletá historie města. Jeho dcera, taktéž filmařka, se rozhodla o otcově archivu natočit film. V nekonvenčním prostředí starého bytu vzpomínají na minulost až do dne, kdy je Ioan informován, že byt, kde je již 40 let nájemníkem, musí opustit, jinak bude vystěhován. Z Ioanovy letité práce se najednou stává obrovská přítěž a snímek se nečekaně mění v drama, ve kterém konflikty s městskými úředníky odhalují staré a skryté konflikty v rodině.

Trailer ke zhlédnutí zde

O režisérce:

Nora Agapi (1974) vystudovala Univerzitu dramatu a kinematografie v Bukurešti. Mezi její snímky patří několik celovečerních dokumentů (Decoding DaciaLeaving TransylvaniaOff The Beaten Track a další), mnoho krátkometrážních dokumentů i celovečerní hrané filmy. Také je úspěšnou fotografkou přispívající do National Geographic, The Sunday Times, Cosmopolitanu a dalších známých magazínů.

Další filmy promítané v rámci Ozvěny Ji.Hlavy

___________________________________________________________________________________________________________

Rezervace propadají 10 minut před začátkem projekce.

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

28.3.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala