Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.5.2011 19:00

Hlas Anny Frankové

České centrum New York uvede tanečně-vizuální divadlo s mistrovským hereckým výkonem Miřenky Čechové, která díky tomuto představení obdržela Fulbrightovo stipendium do USA. Vstup volný.

Hlas Anne se dotýká strastí i radostí třináctileté holčičky, donucené se ukrývat ve skrýši zadního traktu domu. Avšak v hlase deníku nezaznívá pouze Anne, ale veškeré problémy skrývaných - těch kteří přežili i nepřežili. Život Anne nekončí na poslední stránce, ale v koncentračním táboře. Jenomže co víme o odsouzených, kteří byli donuceni žít svůj neživot?

A právě v tomto “navzdory” je možné zaslechnout hlasy, jež měly přestat existovat.

Napsali:

Hlas Anne Frankové (Jana Soprová, Scéna.cz)

Komplikované téma hrdinky stojící na pomezí dětství a dospělosti v období holocaustu, je zpracováno s výraznou pohybovou invencí. Ale přináší i něco navíc. Protagonisty stál při zkouškách, a stojí jistě i při představeních hodně fyzických i psychických sil. Po pravdě řečeno, pro mě je to projekt, který jasně míří - jak svým tématem, tak provedením - na mezinárodní festivaly.


Hlas Anne Frankové (Taneční aktuality)

Její roli ztvárnila právě Miřenka Čechová a skloubila v ní dokonale zkušenosti tanečnice, herečky, choreografky a mima. Ač byla po celou dobu na jevišti sama, dokázala prostor svým umem a charismatem plně ovládnout, připoutala na sebe pozornost diváků neuvěřitelným způsobem tak, že se ani nestačili začít nudit, což u většiny delších sólových partů nebývá větší problém. Dokázala totiž promlouvat celým tělem, výňatky z deníku doplňovala výstižným pohybem, výrazu a gestu nechyběla přesvědčivost, dokonale vystihla psychiku třináctileté dívky.

Hlas Anne Frankové (Kultura a zážitky)

První část je mistrovským sólovým výkonem Miřenky Čechové. Hrála (tančila – nevím, jaké sloveso by bylo přesnější) každým svalem svého těla. Přestože byla prvních několik minut otočená k divákovi zády, dokázala ho naprosto upoutat!

Také dokonalá byla večeře šesti lidí, kterou sehrála sama; viděli jste všechny sedět u stolu a hádat se o tom, kdo má jíst zeleninu.

Glosárium (Hadrián 2010 - Festival Evropských regionů)

Po týdnu trvání festivalu jsem i pod vlivem velké únavy (především té divadelní) dokázala zírat s otevřenou pusou a jako v transu pozorovat neuvěřitelný herecký a pohybový výkon Miřenky Čechové v kombinaci s hudebním doprovodem violoncella

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

23.5.2011 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala