Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.3.2017

Window to Europe

Již od prosince 2016 běží v kině Českého centra New York unikátní filmová série Window to Europe, která prezentuje mimořádné evropské filmy. Originální evropské snímky se promítají vždy první úterý v měsíci.

 

Window to Europe představuje různorodost a kvalitu evropské kinematografie a nabízí divákům rozmanitost filmů napříč evropským kontinentem.

Window to Europe odstartoval silný emocionální snímek makedonského režiséra Milcha Manchevského, který se promítání osobně zúčastnil. Publiku tak mohl sdělit, co ho vedlo k natočení jednoho z prvních filmů o válce v bývalé Jugoslávii. Jeho filmový debut Before the Rain je jedním z nejlepších filmů 20. století. Mimo nominace na Oskara získal mnoho ocenění a časopis The New York Times ho zařadil do žebříčku 1000 nejlepších filmů, které byly v historii kinematografie natočeny. Druhým filmem, který se stal hlavní filmovou událostí na Českých lvech v roce 1995, byla poetická Zahrada slovenského režiséra Martina Šulíka.

Únorové Window to Europe představilo divákům psychologické drama Provincial Actors. Polská režisérka dramatu, mezinárodně uznávaná Agnieszka Holland, režírovala mimo jiné i film oceněný dvanácti Českými lvy Hořící keř. Březnovým filmem, který rovněž sklidil řadu nadšených ovací, byla maďarská hravá černá komedie Liza, the Fox-Fairy. V dubnu bude mít publikum jedinečnou příležitost shlédnout francouzsko-nizozemské drama Mina Tannenbaum o dospívání dvou francouzských bohémských dívek. V květnu se pak můžete těšit na italské životopisné drama One Hundred Steps, které pojednává o italské mafii.

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

7.3.2017

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala