Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.9.2015 19:00

WWW NEUROBEAT

Koncert skupiny WWW NEUROBEAT. Nový koncertní program postavený na skladbách z aktuálního CD Atomová včela.Elektronické podklady, živá manipulace s Korg pady, klávesami a elektronickými perkusemi.
Živé bicí spárované s hypnotickou samplovanou a elektronickou rytmikou a expresivním zpěvem.
Expresivní vokál Ondřeje Anděry a zpěvačky Milesy je hnán dopředu groovy bubeníka Pavla Fajta (Bittová & Fajt, Dunaj, Pluto, Slet
Bubeníků).
WWW pracují s češtinou i srbštinou a využívají jejich rytmickou podstatu. Zpěv vycházející z hip-hopového základu míří svojí expresí do jiných hudebních žánrů. Live provedení “Atomové včely” je elastický koncertní program, který využívá improvizační schopnosti hudebníků a velké množství vlastního hudebního materiálu a to i z jiných alb WWW. Je to energická hudební párty. Dramatická hudební výpověď. Tanečně-fyzická smršť.
WWW používá autorskou vido projekci a originální audiovizuální nástroje (ozvučený laserový paprsek). WWW tvoří vlastní žánr - NEUROBEAT.

BIO:
Kapela WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let, tedy v období pádu komunistického režimu v tehdejším Československu. WWW byla jednou z prvních kapel experimentujících s rapem v ČR. V pozdějších letech začala pracovat s živými nástroji odklonila se od klasické rapové produkce. V roce 2000 WWW přerušila činnost a její členové se věnovali svým dalším povoláním - zakládající hudebník WWW Ondřej Anděra je filmový režisér a textař Lubomír Typlt je malíř.
WWW se vrátili na scénu s debutovým albem Neurobeat v roce 2006 pod nezávislým labelem BiggBoss. WWW volí cestu prezentace prostřednictvím autorské stylizace a definice hiphopu, jakožto prostoru pro autenticitu. Neurobeat byl vydán jako v pořadí druhý český duální disk, který obsahuje i autorskou klipovou tvorbu kapely. Vizuální tvorba WWW je též prezentována ve významných uměleckých galeriích.
Hudba WWW originálně slučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a volné skladby. Texty Lubomíra Typlta provokují posluchače, aby namáhal svou představovivost, jejich naléhavost umocňuje široká škála básnických a fonetických prostředků. Texty Ondřeje
Anděry využívají rytmické možnosti jazyka v abstraktní rovině. WWW byli několikrát headlinery velkých hudebních festivalů v Čechách a na Slovensku.

Vstup zdarma

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

4.9.2015 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala