Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2019 20:00

KONCERT ELEKTRONICKÉ HUDBY: ZAGAMI JERICHO

Zagami Jericho je jedním z nejslibnějších mladých talentů na české hudební scéně ve věku pouhých 20 let. Foto kredit: Český rozhlas.

 

20:00 v Galerii
RSVP

Zagami Jericho se objevila na české hudební scéně na podzim roku 2016 a to s debutovým podomácku vydaným EP City Is My Church. První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Divoká karta v pořadu Startér radia Wave, nominace v kategorii Objev roku cen Vinyla. Na jaře 2017 vydala EP Aposiopesis pod českým labelem post-label a na podzim stejného roku se stala nejmladší vítězkou showcase soutěže Czeching radia Wave.

V lednu tohoto roku vydala na vinylu album TOXIKOMANIA, které vzniklo ve studiu Českého rozhlasu a klip k písni Invitation, který natáčela s režisérem Járou Moravcem v Tokiu. Mimo účast na největším evropském hudebním showcasovém festivalu Eurosonic, v rámci výhry Czechingu, Zagami vystoupila i na předních českých festivalech jako Colours of Ostrava, Let it roll nebo na slovenském festivalu Pohoda.  - Full Moon Zine, 2018

Oficiální videoklip Zagami Jericho: ZDE

Sledujte Zagami Jericho na Czeching 2017: ZDE

Ještě nemá ani maturitu, ale už stihla vydat album City Is My Church, se kterým to dotáhla na nominaci pro Objev roku cen Vinyla. Její deska je nasáklá barvitou internetovou kulturou, ozvěnami osmdesátkového synthwavu, cyberpunkem, ale také současnou podobou future popu, kterou Zagami Jericho naposlouchává z labelu PC Music. Deska však zůstává především vyprávěním o dospívání v kulisách jednoho města a nekonečna internetových možností. Vinylu si sice neodnesla, ale společně s divokou kartou ve Startéru Radia Wave si připravila solidní základ pro únik z online bubliny do reálného světa.

- JAKUB BÉREŠ, 04.06.2017 pro Full Moon Zine (celý článek ZDE)

 

 

Ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Washingtonu.


   


Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

26.9.2019 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala