Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.5.2009 0:00 - 13.6.2009 0:00

Zdeněk Lhotský, Rebeca Huerta a Studio Pelechov

Zdeněk Lhotský patří mezi české umělce, kteří se do povědomí dostali po Sametové revoluci v roce 1989. Vystudoval Umělecko-průmyslovou akademii v Praze a je známý propojováním svých prací a architektonických instalací. V roce 1994 se Lhotský začal věnovat designu a zpracování taveného a litého skla. Převzal vedení celosvětově renomované sklárny Studio Pelechov.


Výroba studia se soustředí na realizace široké škály předmětů výtvarníků a architektů a také na autorskou tvorbu Zd. Lhotského zaměřenou na designově elegantní, ale přitom funkční talíře, mísy, různé nádoby a skleněné tavené plastiky. Každý kus je ručně vyrobený originál. Ve studiu se používá více sklářských technologií tavení skla, jako např. : tavená skleněná plastika, lehané a fúzované sklo. Některé talíře a mísy jsou vyráběny zpracováním zářivě barevných kousků skla a technikou murrini – vytváření abstraktních mozaikových vzorců jasných barev. Poté následuje povrchová úprava pomocí kyseliny, broušením či leštěním skla.

 

Rebeca Huerta Viga je mladá mexická umělkyně, která pracovala pro Studio Pelechov.

 

Zdeněk Lhotský představí svá díla také v centru International Contemporary Furniture Fair at the Javits Center, 16. – 19. května.

 

Místo konání:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

Od: 15.5.2009 0:00
Do: 13.6.2009 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala