Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Jul 9, 2013

Czech That Film - HOUSE

PLEASE NOTE: TODAY'S FILM WILL BE SCREENED INDOORS DUE TO WEATHER FORECAST!!!!! SCREENING OF "THE HOUSE" STARTS AT 7PM. Czech That Film - a festival of Czech cinema on the Rooftop of the Bohemian National Hall. Presented by Staropramen.

Screenings on the rooftop of the Bohemian National Hall start after dusk. Doors open at 7pm.
In case of bad weather films will be screened at the BNH indoor cinema at 7pm.
Films are in Czech with English subtitles. Program may be subject to change.

Admission: $10, tickets available online at:www.bohemianbenevolent.org/index.php/ticket/buytickets
Tickets are not refundable.

Dům
2011, 100 min., režie Zuzana Liová
úterý 9. července, BNH, střešní terasa bude otevřena od 19.00
KOUPIT LÍSTKY

Zuzana Liová zahájila svoji filmařskou dráhu jako dramaturgyně, později natočila několik televizních dokumentů a jako scenáristka se podílela na tvorbě televizních seriálů. Za svůj autorský debut Ticho, natočený v roce 2005 pro Slovenskou televizi, získala hned několik ocenění. Její druhý celovečerní film Dům, který vznikal téměř devět let, byl také oceněn na různých festivalech.

Dům je intimním dramatem otce a dcery, příběhem o lásce, střetu snů různých generací a neutuchající touze po svobodě na pozadí měnících se hodnot postkomunistické společnosti. Imrich staví dům pro svoji mladší dceru Evu. Do stavby domu projektuje všechny své sny a ambice, které ztratil v éře komunismu. Na rodinném dvoře však stojí rozestavěné domy dva – první, nedokončený dům, měl patřit Evině starší sestře Janě. Ta se ale otci vzepřela a Imrich ji i s její rodinou ze svého života „vyškrtl“. Eva sní o tom, že po maturitě konečně opustí „vězení dokonalého domova“ i život na maloměstě a konečně se vydá poznávat jiný svět. Těžce nese otcovy starosvětské názory, chodí za školu, tajně se stýká se sestrou a její rodinou a dělá vše proto, aby mohla co nejdříve „vypadnout“. Nečekaně ji cestu zkříží nový muž, starší a ženatý Jakub, se kterým ji do života přibude další tajemství. Brzy však všechna tajemství začnou vyplouvat na povrch a jejich životy naberou nečekaný zvrat.

 

Czech That Film, sponsored by Staropramen, is organized by the Czech Center in collaboration with the Consulates General of the Czech Republic in Chicago and Los Angeles in cooperation with the Gene Siskel Film Center and UCLA Film Television.

Venue:

321 East 73rd Street
NY 10021 New York
United States

Date

Jul 9, 2013

Organizer:

Czech Centre


Remind me
This event has already started.