Pilsner Jazz Band zahraje z Loosových inte...

AI: Když robot píše hru

Konference: Adolf Loos - hledání prostoru ...

Krtek zdarma na DAFilms

1 / 1

Nadcházející události

Poslední příspěvky z blogu

26. 2. Události
Hans Krása: Tanec z Českého Centra New York

Hans Krása: Tanec z Českého Centra New York

Uplynul celý dlouhý rok, ale Český centrem New York se opět rozeněla hudba. Newyorští hudebníci nás navštívili, aby natočili koncert, který bude uveden online v rámci cyklu Concerts of the Slope.

25. 2. Články
80 let od cesty Martinů z Evropy do Ameriky

80 let od cesty Martinů z Evropy do Ameriky

V těchto týdnech připravuje České centrum v New Yorku a Institut Martinů v Praze, v čele s Alešem Březinou, programy spojené s připomínkou cesty Bohuslava Martinů do Ameriky, před 80 lety.

23. 2. Články
Jsme na nové sociální síti Clubhouse!

Jsme na nové sociální síti Clubhouse!

Minulý víkend jsme zahájili aktivitu Českého centra konverzací o životě v New Yorku v zimě během covidu. I tom si povídali Miroslav Konvalina, Lucie Pátková, Anežka Kuncová a Eva Novotná.

23. 2. Články
České centrum New York slaví úspěch s Loosem

České centrum New York slaví úspěch s Loosem

České centrum New York zaznamenalo velký úspěch na mediálním poli ve Spojených státech.

22. 2. Události
Český kraťas v programu Slamdance

Český kraťas v programu Slamdance

V krátkém filmu “Vymezení” (anglicky “Delimitation”) česká režisérka Tereza Vejvodová obratně mísí taneční a experimentální film aniž by ztratila dějovou linku příběhu. Film je uveden v sekci hraných krátkých filmů prestižního festivalu Slamdance, který se letos koná online a běží až do 25. února.

18. 2. Články
Český New York

Český New York

New York, zářivá perla mezi velkoměsty, brána do Nového světa. I zde se usídlily desítky tisíc Čechů. Vydejte se po stopách jejich fascinujících osudů. Kniha představuje bohatý krajanský život, významné spolky, osobnosti a události od poloviny 19. století až do dnešních dní.

11. 2. Události
#8 ZOOM Konverzační klub

#8 ZOOM Konverzační klub "SPORTU ZDAR aneb Jak sportují Češi?"

Chcete si zlepšit své dosavadní jazykové znalosti češtiny a zároveň i poznat stejné nadšence i z jiných koutů světa? Česká centra přináší pravidelnou online konverzaci pro své studenty kurzů češtiny z celého světa.

8. 2. Články
Kniha Kateřiny Tučkové vyšla v USA

Kniha Kateřiny Tučkové vyšla v USA

Cenami ověnčený román Kateřiny Tučkové vypráví o osudu jedné ženy a o hledání odpuštění v rozpolceném poválečném světě. Je to autorčina první kniha v anglickém překladu, o který se postarala Véronique Firkusny. České centrum New York Vám v nadcházejících týdnech nabídne několik akcí zaměřených na...

3. 2. Události
Semjon Byčkov a Česká filharmonie živě

Semjon Byčkov a Česká filharmonie živě

Česká filharmonie uvede svůj první živý přenos koncertu na Facebooku 4. února 2021. Pod taktovkou šéfdirigenta a hudebního ředitele Semjona Byčkova zahrají Katia a Marielle Labèque Koncert pro dvě piana skladatele Bryce Dessnera, který byl napsán přímo pro ně, a Mendelssohnovu Symfonii č. 3 - Sk...

3. 2. Galerie
Významné osobnosti navštěvují výstavu Adolf Loos a Plzeň

Významné osobnosti navštěvují výstavu Adolf Loos a Plzeň

Mezi návštěvníky, kteří přišli zhlédnout výstavu Loos a Plzeň se řadí česká velvyslankyně při OSN v New Yorku Marie Chatardová a kurátorka Charlotta Kotik. Výstava je otevřena v omezeném režimu, každou středu odpoledne od 13 do 16 hodin. Rezervace nutná.

2. 2. Události
Robot slaví 100!

Robot slaví 100!

Dne 25. ledna bylo přesně sto let od premiéry Čapkova vědeckofantastického dramatu R.U.R. (zkratka z Rossumovi univerzální roboti) v Národním divadle v Praze. Tato slavná divadelní hra dala světu slovo robot. Při této příležitosti oslav 100. výročí GK Los Angeles s potěšením oznamuje, že letošní ...

1. 2. Události
Přednáška o češtině: Aha, tak to jsem netušila

Přednáška o češtině: Aha, tak to jsem netušila

Srdečně vás zveme ke sledování on-line přednášky o češtině Mgr. Martina Beneše, Ph.D. z Ústavu pro jazyk český Akademie věd České republiky s názvem Aha, tak to jsem netušila aneb Ze života jazykové poradny. Přednáška bude vysílána v českém jazyce přes platformu Zoom ve čtvrtek 11. 2. 2021 od 12:...

Další příspěvky
26 Poboček na 3 kontinentech

Naši partneři
a podporovatelé