České cukroví v New Yorku

Eva Giannone žije v New Yorku více než 20 let. Mezi krajany je známá svým úžasným vánočním cukrovím. Eva letos spolupracuje na akci České centra New York na uvedení českého vánočního stromu pro New York a pro její účastníky připravila speciální balíčky vánočního cukroví.

Zde vám přinášíme rozhovor s Evou Giannone:

Jmenuji se Eva Giannone a žiji v New Yorku více než 20 let. Tradice, se kterými jsem vyrůstala v České republice, dodnes dodržuji. Vánoce byly vždy tak vzrušující a krásné období v mém životě! Vánoce pro mne především znamenaly, že je čas péct cukroví s mojí babičkou, která mě naučila všechny triky pekařského řemesla. Stále miluji vůni vanilky a másla, když se cukroví peče v troubě. S vánočními koledami hrajícími celý den v mé kuchyni, peču s láskou a milými vzpomínkami na tento magický a jedinečný čas každého roku.

Jak dlouho už takto pečete, kolik toho pečete a pro koho?
Peču pro přátele a rodinu od prvního dne po příjezdu do New Yorku. Nyní mám mnoho zákazníků, kteří si objednávají cukroví po celý rok, protože kdo říká, že cukroví je jen k Vánocum!?
V loňském roce jsem byla velmi poctěna, že jsem mohla být součástí New York Czech Christmas 2019 v Bohemian National Hall a prodávat své cukroví na každoročním vánočním trhu. Přinesla jsem 90 krabic ... a za hodinu se vyprodalo. Bylo to úžasný pocit!

Co Čechům v Americe nejvíce chutná a kolik děláte druhů?
Každý miluje vanilkové rohlíčky. Používám recept, který mi dala moje babička. Toto delikátní cukroví se prostě rozpustí v ústech. Stále hledám nové recepty; v průměru peču asi 20 různých druhů.

Máte tady všechny suroviny, co známe doma v Čechách?
Ach ano! Naštěstí jsou všechny kvalitní ingredience v New Yorku snadno dostupné. Velkým plusem pro mě a všechny Čechy a Slováky, kteří žijí v New Yorku, je úžasný obchod Slovak-Czech Varietes v Long Island City. Nabízejí obrovský výběr všech dobrot pro pečení, vaření a ještě mnohem více.
Pro své perníčky hrdě používám lahodný med z Nourse Farm v Massachusetts. Je to 10. nejstarší nepřetržitě provozovaný rodinný podnik v USA od roku 1722.

Máte nějakou zajímavou historku, jak děti nebo dospelí Američané na cukroví reagovali?

Cukrářka/autorka kuchařky Cookie Time, Marilyn Miller, je moje známá. Kupuje moje cukroví, které posílá synovi. Ten říká, že moje cukroví je lepší než její!
Jedna z mých klientek si pravidelně objednává 3 libry vanilkových rohlíčků; minulý rok pouhé 2 dny poté, co jsem jí doručila objednávku, objednala další, protože její rodina už je všechny snědla! A můj syn je můj největší kritik. Ráda vidím, jak se nenápadně plíží do krabice s cukrovím, aby si vzal linecké koláčky, a pak, přistižen při činu,se omlouvá, že si prostě nemůže pomoci... To je pro mě nejlepší vysvědčení!

Děkujeme za rozhovor.

Foto: Archív Českého centra NY a Eva Giannone

Mohlo by vás zajímat

11. 1. Články
Nová kniha Petra Síse:

Nová kniha Petra Síse: "Nicky & Vera: A Quiet Hero of the Holocaust and the Children He Rescued"

Tři virtuální akce připravily při příležitosti vydání nové knihy Petra Síse knihkupectví v New Yorku, Houstonu, TX, a...

7. 1. Články
První newsletter Českého centra NY v novém roce

První newsletter Českého centra NY v novém roce

S příchodem nového roku poslal tým Českého centra New York náš první letošní newsletter a už je plný zajímavých akcí....

6. 1. Články
Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Historicky první knižní publikace připravená Českými centry vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Odeon. Kniha „kor...