První newsletter Českého centra NY v novém roce

S příchodem nového roku poslal tým Českého centra New York náš první letošní newsletter a už je plný zajímavých akcí. Přihlaste se k odběru v zápatí této stránky i vy!

V našem prvním newsletteru se dozvíte o následujících akcích. Hned na začátek roku přinášíme do USA to nejlěší z mnoha rozličných odvětví české kultury a budeme v tom i nadále pokračovat. Přihlaste se k odběru v zápatí této stránky a žádná další vám neunikne.

  • Zoom prezentace a diskuze se safari dokumentaristou Janem E. Svatošem, jehož fascinující film Archa světla a stínů o amerických průkopnících natáčení v autentických Afrických krajinách Martinovi a Ose Johnsonových je ke zhlédnutí online. Více info zde.
  • Novoroční přání významného houslisty Jiřího Vodičky, které si můžete pustit zde.
  • Zahájení letošního roku jako Roku Bohuslava Martinů, které přináší komentář expertů z ČR i USA a nahrávky skladeb Martinů od předních českých i amerických hudebníků. Více info zde.
  • Na závěr adventu ještě několik nových verzí znovuobjevené koledy "Noc krásná čarovná" od významných českých hudebníků. Pusťte si je všechny zde.
  • Publikace povídky Lucie Faulerové "Objekty v zrcadle jsou blíže, než se zdají být" vyšla knižně v antologii korona-povídek napsaných pro zúčastněná Česká centra po celém světě. Více zde.

Mohlo by vás zajímat

18. 1. Články
Vzpomínka na Jana Palacha

Vzpomínka na Jana Palacha

Jan Palach (11. srpna 1948, Praha – 19. ledna 1969, Praha) byl student historie a politické ekonomie Filozofické faku...

11. 1. Články
Nová kniha Petra Síse:

Nová kniha Petra Síse: "Nicky & Vera: A Quiet Hero of the Holocaust and the Children He Rescued"

Tři virtuální akce připravily při příležitosti vydání nové knihy Petra Síse knihkupectví v New Yorku, Houstonu, TX, a...

6. 1. Články
Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Historicky první knižní publikace připravená Českými centry vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Odeon. Kniha „kor...