První newsletter Českého centra NY v novém roce

S příchodem nového roku poslal tým Českého centra New York náš první letošní newsletter a už je plný zajímavých akcí. Přihlaste se k odběru v zápatí této stránky i vy!

V našem prvním newsletteru se dozvíte o následujících akcích. Hned na začátek roku přinášíme do USA to nejlěší z mnoha rozličných odvětví české kultury a budeme v tom i nadále pokračovat. Přihlaste se k odběru v zápatí této stránky a žádná další vám neunikne.

  • Zoom prezentace a diskuze se safari dokumentaristou Janem E. Svatošem, jehož fascinující film Archa světla a stínů o amerických průkopnících natáčení v autentických Afrických krajinách Martinovi a Ose Johnsonových je ke zhlédnutí online. Více info zde.
  • Novoroční přání významného houslisty Jiřího Vodičky, které si můžete pustit zde.
  • Zahájení letošního roku jako Roku Bohuslava Martinů, které přináší komentář expertů z ČR i USA a nahrávky skladeb Martinů od předních českých i amerických hudebníků. Více info zde.
  • Na závěr adventu ještě několik nových verzí znovuobjevené koledy "Noc krásná čarovná" od významných českých hudebníků. Pusťte si je všechny zde.
  • Publikace povídky Lucie Faulerové "Objekty v zrcadle jsou blíže, než se zdají být" vyšla knižně v antologii korona-povídek napsaných pro zúčastněná Česká centra po celém světě. Více zde.

Mohlo by vás zajímat

11. 1. Články
Nová kniha Petra Síse:

Nová kniha Petra Síse: "Nicky & Vera: A Quiet Hero of the Holocaust and the Children He Rescued"

Tři virtuální akce připravily při příležitosti vydání nové knihy Petra Síse knihkupectví v New Yorku, Houstonu, TX, a...

6. 1. Články
Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Česká centra a Odeon představují antologii „koronapovídek“

Historicky první knižní publikace připravená Českými centry vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Odeon. Kniha „kor...

6. 1. Články
Křišťálové srdce patří Kristýně Kůstkové

Křišťálové srdce patří Kristýně Kůstkové

Operní zpěvačka Kristýna Kůstková dnes v Praze převzala křišťálové srdce se zlatem jako ocenění za podporu české kult...