Retrospektiva Dušana Hanáka na DAFilms Americas - sledujte zdarma!

Retrospektiva filmů Dušana Hanáka, jednoho z předních tvůrců Československé nové vlny, je po následujících několik týdnů ke zhlédnutí na platformě DAFilms, která vám nabízí měsíc zdarma.

Dušan Hanák je jedním z předních slovenských režisérů 20. století. Už během studentských let na FAMU se zařadil mezi klíčové tvůrce Československé nové vlny. I přes jejich zákaz v jeho domovině získaly jeho filmy četná mezinárodní ocenění. Tato retrospektiva nabízí historicky první uvedení jeho díla online a je složena z šesti celovečerních a sedmi krátkometrážních filmů.

Retrospektivu najdete zde na webu DAFilms.

Díky DAFilms Vám můžeme nabídnout měsíční přístup na DAFilms Americas s použitím kódu DAFDusanHanak2021. Stačí se registrovat na hlavní stránce a vložit kód během objednávky předplatného.

Pusťte si úvod k retrospektivě od Michala Breganta, ředitele Národního filmového archivu:


Více o DAFilms

DOC ALLIANCE - Nové možnosti pro celovečerní dokumenty

Projekt Doc Alliance vznikl jako výsledek tvořivého partnerství 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu:CPH:DOXDoclisboaMillennium Docs Against Gravity FFDOK LeipzigFIDMarseilleMFDF Ji.hlava a Visions du Réel. Cílem iniciativy Doc Alliance je prosazování žánru dokumentárního filmu, podpora jeho rozmanitosti a kontinuální propagace kvalitních autorských dokumentárních snímků.

Internetový portál DAFilms.cz je hlavním projektem festivalové sítě Doc Alliance. Představuje mezinárodní platformu online distribuce dokumentárních a experimentálních filmů kladoucí důraz na evropskou kinematografii. Obsahuje více než 1900 filmů, jež jsou za malý poplatek dostupné z celého světa k online zhlédnutí či k legálnímu stažení. Filmy jsou do virtuální databáze zařazovány na základě náročných dramaturgických kritérií. Portál pravidelně nabízí filmové programy různorodé povahy od prezentace archivních historických snímků, celosvětové retrospektivy významných světových autorů až po nové premiérové formáty typu day and date release. Filmoví tvůrci, producenti, distributoři a studenti mohou na DAFilms.cz své filmy zaregistrovat a poskytnout jim tak prostor v tomto jedinečném distribučním prostředí.

Mohlo by vás zajímat

25. 2. Články
80 let od cesty Martinů z Evropy do Ameriky

80 let od cesty Martinů z Evropy do Ameriky

V těchto týdnech připravuje České centrum v New Yorku a Institut Martinů v Praze, v čele s Alešem Březinou, programy ...

23. 2. Články
České centrum New York slaví úspěch s Loosem

České centrum New York slaví úspěch s Loosem

České centrum New York zaznamenalo velký úspěch na mediálním poli ve Spojených státech.

23. 2. Články
Jsme na nové sociální síti Clubhouse!

Jsme na nové sociální síti Clubhouse!

Minulý víkend jsme zahájili aktivitu Českého centra konverzací o životě v New Yorku v zimě během covidu. I tom si pov...