Kniha Kateřiny Tučkové vyšla v USA

Cenami ověnčený román Kateřiny Tučkové vypráví o osudu jedné ženy a o hledání odpuštění v rozpolceném poválečném světě. Je to autorčina první kniha v anglickém překladu, o který se postarala Véronique Firkusny. České centrum New York Vám v nadcházejících týdnech nabídne několik akcí zaměřených na tento významný román!

Dechberoucí román Kateřiny Tučkové Gerta (v českém originále Vyhnání Gerty Schirch) se odehrává přes několik desetiletí a osvětluje zanedbávanou kapitolu české historie. Kapitolu vyloučení, předsudků, sdíleného studu a osobní viny líčí Tučková prostřednictvím charismatické ženy, jejíž odvaha se dotkne všech v jejím okolí. Obzvlášť pak dcery, kterou milovala a chránila, za kterou bojovala, o kterou nakonec inspirovala. 

Kateřina Tučková je spisovatelka, dramatička, publicistka, historička umění a kurátorka výstav. Je nositelkou cen Magnesia Litera, Ceny Josefa Škvoreckého a Český bestseller, v roce 2017 jí byla Ústavem pro studium totalitních režimů udělena Cena za svobodu, demokracii a lidská práva. V zahraničí byla oceněna literární cenou Premio Libro d’Europa udělovanou festivalem v italském Salernu. Její knihy se překládají do šestnácti jazyků. Více se dozvíte na jejím webu: www.katerina-tuckova.cz/.


Véronique Firkusny se narodila ve Švýcarsky českým rodičům, pianistovi Rudolfu Firkušnému a jeho ženě Tatianě. Vyrostla ve tříjazyčné, hudebně založené domácnosti, čímž se v ní probudila celoživotní vášeň pro jazyk, literaturu a hudbu. Překládá převážně z češtiny do angličtiny, naposledy román Daniely Hodrové A Kingdom of Souls, společně s Elenou Sokol. Společně dokončují i další dílo Hodrové, Puppets. Véronique Firkusny je výkonná ředitelka Uměleckého programu Avery Fisher při Lincoln Center a cvičí operní pěvce v české dikci. Studovala italskou literaturu na Barnard College a bydlí v New Yorku.


Czech Next Wave - EP8: Kateřina Tučková

Čt 18. 02. 2021
  • Literatura

Mohlo by vás zajímat

25. 2. Články
80 let od cesty Martinů z Evropy do Ameriky

80 let od cesty Martinů z Evropy do Ameriky

V těchto týdnech připravuje České centrum v New Yorku a Institut Martinů v Praze, v čele s Alešem Březinou, programy ...

23. 2. Články
České centrum New York slaví úspěch s Loosem

České centrum New York slaví úspěch s Loosem

České centrum New York zaznamenalo velký úspěch na mediálním poli ve Spojených státech.

23. 2. Články
Jsme na nové sociální síti Clubhouse!

Jsme na nové sociální síti Clubhouse!

Minulý víkend jsme zahájili aktivitu Českého centra konverzací o životě v New Yorku v zimě během covidu. I tom si pov...